Trwa ładowanie...
db1hwqx

Janusz P. oskarżony. "Przestępstwo skarbowe"

Prokuratura skierowała do warszawskiego sądu akt oskarżenia wobec Janusza P. Chodzi o przestępstwo skarbowe. Polityk miał uszczuplić państwową kasę o milion złotych - donosi RMF FM.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz P. jest oskarżony o narażenie Skarbu Państwa na milion złotych straty
Janusz P. jest oskarżony o narażenie Skarbu Państwa na milion złotych straty (East News, Fot: Beata Zawrzel/REPORTER)
db1hwqx

Janusz P. jest oskarżony o uchylenie się od zapłacenia podatku od jednej z transakcji. Miał dzięki niej osiągnąć dochód w wysokości 5 i pół miliona złotych, za co Skarbowi Państwa należał się podatek w wysokości około 1 miliona złotych.

Śledczy twierdzą, że P. podatku nie zapłacił. Oskarżony nie przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia, ale prokuratura ich nie uznała.

Przeszukanie w firmie

db1hwqx

W sierpniu minionego roku służby skarbowe na polecenie prokuratury przeszukały firmę prowadzącą księgowość byłego posła. Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o transakcję z 2001 roku. Spółka należąca do Janusza P. kupiła wtedy lubelski Polmos za 16 mln złotych.

NIK uznała transakcję sprzedaży akcji lubelskich zakładów na rzecz Jabłonnej SA za niekorzystną dla skarbu państwa. Chodziło o cenę akcji, jaką udało mu się wynegocjować.

Zobacz także: Seksafera z Niesiołowskim. Szef Kancelarii Premiera komentuje

To nie pierwszy raz, kiedy Janusz P., w przeszłości prominentny polityk Platformy Obywatelskiej, ma problemy z prawem. W 2011 r. prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie jego oświadczeń majątkowych za lata 2007-2011, które składał jako poseł. Nie znalazły się w nich wtedy dwa samochody, samolot, trzy pożyczki i udziały w dwóch spółkach.

Czytaj też: Były polityk PiS oskarżony o znęcanie się nad żoną też złożył pozew. Czuł się ośmieszony i poniżony
Były poseł PSL znów ma kłopoty. Andrzej P. oskarżony

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

db1hwqx

Podziel się opinią

Share

db1hwqx

db1hwqx
Więcej tematów