Trwa ładowanie...
dmncvpz
IAR

Janusz Korwin-Mikke ukarany przez Parlament Europejski

Eurodeputowany, lider Nowej Prawicy Janusz Korwin-Mikke został ukarany za użycie rasistowskiego języka podczas lipcowej sesji Parlamentu Europejskiego. Pozbawiono go diet za 10 dni, czyli 3 040 euro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Korwin-Mikke
Janusz Korwin-Mikke (WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
dmncvpz

O ukaraniu Janusza Korwina Mikke zdecydowało Prezydium Parlamentu Europejskiego na wniosek przewodniczącego Martina Schulza. Kara dotyczy wypowiedzi podczas lipcowej debaty poświęconej bezrobociu młodzieży w Europie. Apelując o zniesienie płacy minimalnej poseł Korwin-Mikke powiedział, że "mamy 20 milionów bezrobotnych Europejczyków, którzy są czarnuchami Europy. Tak, 20 milionów młodych ludzi jest traktowanych jak czarnuchy". Poseł tłumaczył, iż został źle zrozumiany, bowiem użył słowa "murzyn". Odmówił przeproszenia za niefortunne sformułowania.

Przewodniczący Parlamentu występując o nałożenie kary powiedział, że uważnie przeczytał wystąpienie europosła. Użyty język, uważa za obraźliwy, rasistowski i sprzeczny z wartościami, na których opiera się praca Parlamentu Europejskiego. Podkreślił, że Korwin-Mikke "niszczy godność i reputację Parlamentu Europejskiego, gdzie wzajemny szacunek i sprzeciw wobec każdej formy dyskryminacji są zasadami postępowania i języka, używanego przez członków Parlamentu".

dmncvpz

Podziel się opinią

Share
dmncvpz
dmncvpz
Więcej tematów