Trwa ładowanie...
d1ym5e8

Janusz Korwin-Mikke: startujemy do PE, aby ośmieszać i pokazywać całe zło UE

Kongres Nowej Prawicy startuje w wyborach do europarlamentu, aby ośmieszać i pokazywać od środka całe zło Unii Europejskiej - powiedział lider ugrupowania Janusz Korwin-Mikke w niedzielę na II Kongresie Nowej Prawicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Korwin-Mikke podczas Kongresu Nowej Prawicy
Janusz Korwin-Mikke podczas Kongresu Nowej Prawicy (PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
d1ym5e8

W niedzielę w Warszawie w Pałacu Kultury odbyła się konwencja wyborcza KNP oraz II Kongres Nowej Prawicy; przedstawiono na niej liderów list w wyborach do PE. Na listach nie ma znanych nazwisk, są lokalni działacze KNP.

- Parlament Europejski niczego nie załatwi, bo nic nie może, my będziemy ośmieszać i pokazywać od środka całe zło (Unii Europejskiej), które jest narzucane całej Europie - powiedział Korwin-Mikke, który jest "jedynką" KNP na Śląsku. Jak dodał, europosłowie KNP będą też wykorzystywać przywileje w UE, aby "obalać system".

Zdaniem Korwin-Mikkego, "dobry Europejczyk musi nienawidzić Unii Europejskiej, która okupuje Europę". - Celebryci, którzy występują w mainstreamowych mediach, nie są dla nas idealnymi kandydatami (w wyborach do PE), to ludzie już zdemoralizowani - powiedział Korwin-Mikke, tłumacząc dlaczego na listach KNP nie ma znanych nazwisk.

d1ym5e8

Lider KNP w trakcie kongresu wzywał do poparcia swojego ugrupowania. - Chcemy przekonać Polaków, żeby głosowali na nas, a nie na centroprawicę, jak walczyć ze złem, to radykalnie - przekonywał. Jak ocenił, siłą prawicy jest różnorodność, a KNP musi zmienić obecny ustrój Polski na normalny. - Nie będziemy walczyć z biedą, my tylko nie będziemy przeszkadzać biednym się bogacić - zadeklarował Korwin-Mikke.

Prawicowy publicysta Stanisław Michalkiewicz przekonywał w trakcie kongresu, że w europarlamencie powinna znaleźć się partia, która "krzewi wolność" - taka jak Nowa Prawica.

Gość kongresu Marek Migalski (Polska Razem) zadeklarował, że Nowa Prawica znajdzie w jego ugrupowaniu sojusznika do "tępienia komuny" w PE. Jak dodał, jego partia różni się od Nowej Prawicy m.in. kwestią podejścia do zakazu posiadania narkotyków.

Inny gość kongresu Przemysław Wipler (Republikanie) zauważył, że ideały wolności, własności i sprawiedliwości są bliskie zarówno Nowej Prawicy, jak i jego ugrupowaniu. Jak dodał, oba ugrupowania łączy też sprzeciw wobec podnoszenia podatków.

d1ym5e8

* "Precz z unijną dominacją"*

Po zakończeniu Kongresu uczestnicy przeszli w Marszu Wolności spod Pałacu Kultury na Plac Zamkowy. Manifestanci nieśli biało-czerwone flagi oraz flagi partyjne, nieśli też transparenty, m.in. "Koniec Pitolenia", "Wolność i Niepodległość" oraz "Wysokie podatki niszczą Polskę".

Wznosili też okrzyki: "Nowa Prawica, wolna Europa, "Precz z unijną dominacją", "My z tej Unii wnet wyjdziemy, biurokratom dziękujemy", a także "Wolność, własność, sprawiedliwość", "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę, czy "Unia się za nasze bawi, a prawica to naprawi".

Korwin-Mikke na zakończenie marszu jeszcze raz apelował o poparcie dla jego formacji w wyborach do PE. - Nowa Prawica nadzieją dla Polski, nadzieją dla Europy i świata. Jeśli nie wygramy, to przyjdą jacyś Arabowie i nas wyrżną, albo przyjdą Chińczycy i nas wykupią, musimy odrodzić Polskę - podkreślił.

Według lidera KNP, jego partia ma przeciwko sobie media i szkoły. - Trzeba zmusić ludzi do zmiany politycznego status quo, ale nie możemy się podlizywać, udawać, tak nigdy nie wygramy - zaznaczył.

d1ym5e8

Podziel się opinią

Share
d1ym5e8
d1ym5e8
Więcej tematów