Trwa ładowanie...

Janusz Korwin-Mikke: Przyczyną zła jest służba zdrowia

Protest lekarzy rezydentów pokazuje problemy państwowej służby zdrowia, którą należy zlikwidować - ocenił europoseł i prezes partii Wolność Janusz Korwin-Mikke.

Janusz Korwin-Mikke: Przyczyną zła jest służba zdrowiaŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d13sjof

"Położyć do trumny, wziąć osinowy kołek, przebić tę trumnę, żeby nigdy w życiu ten potwór nie wstał"

- Przyczyną zła jest służba zdrowia - powiedział Janusz Korwin-Mikke, odnosząc się do protestu lekarzy rezydentów. - Służby zdrowia nie należy naprawiać. Należy ją położyć do trumny, wziąć osinowy kołek, przebić tę trumnę, żeby nigdy w życiu ten potwór nie wstał - dodał.

- My płacimy nie tylko za lekarzy i pielęgniarki, ale i za ministra, cały jego gang NFZ, wydziały zdrowia w powiatach, gminach, województwach, instytuty rozmaite, które kosztują pieniądze - stwierdził europoseł.

- Dlatego prywatna służba zdrowia będzie znacznie tańsza, lepsza i to trzeba zrobić. Zlikwidować państwową służbę zdrowia - stwierdził Korwin-Mikke. Jak dodał, trzeba zlikwidować też ministerstwo zdrowia, "to jest jedyne uzdrowienie sytuacji".

Tak pracują polscy lekarze. Podają sobie kroplówki, żeby wytrzymać dyżur

Lekarze rezydenci głodują od 14 dni

Młodzi lekarze domagają się wzrostu finansowania ochrony zdrowia do poziomu 6,8 proc. PKB w trzy lata, z drogą dojścia do 9 proc. przez najbliższe dziesięć lat. Chcą też zmniejszenia biurokracji, skrócenia kolejek, zwiększenia liczby pracowników medycznych, poprawy warunków pracy i podwyższenia wynagrodzeń.

d13sjof

Protest głodowy prowadzony jest w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie od 2 października. W środę z protestującymi spotkała się premier Beata Szydło, dzień później w kancelarii premiera z rezydentami rozmawiał minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, szefowa KPRM Beata Kempa i szef Stałego Komitetu Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

Rozmowy nie przyniosły porozumienia. Rezydenci nie zgadzają się na zaproponowany przez stronę rządową udział w pracach zespołu, który do 15 grudnia ma wypracować rozwiązania w ochronie zdrowia.

d13sjof
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13sjof
Więcej tematów