Trwa ładowanie...

Szpital i obryzgana krwią koszula. Tak wyglądają "egzotyczne wakacje" rezydentów

Dziennikarze TVP Info piszą o "kontrowersjach" wokół rezydentów. Ich zdaniem żyją oni ponadprzeciętnie dobrze - jeżdżą na wakacje do zagranicznych kurortów i jedzą kanapki z kawiorem. Okazało się jednak, że ich zdjęcia z zagranicznych wojaży to nie zachwycające krajobrazy, a raczej obryzgane krwią koszule. - TVP ma reportaż (...) jak przez półtorej godziny reanimujemy dziecko - oburza się w rozmowie z WP Paweł Szczuciński.

Share
Szpital i obryzgana krwią koszula. Tak wyglądają "egzotyczne wakacje" rezydentówŹródło: Facebook.com, fot: Paweł Szczuciński
d1v7mvr

Paweł Szczuciński, jeden z rezydentów, był razem z Katarzyną Pikulską na misji w Kurdystanie - TVP ma reportaż z pracy mojej i Kasi, jak reanimujemy przez półtorej godziny dziecko. Pokazali fragment w dzienniku, a teraz robią z nas turystów! - oburza się w rozmowie z Wirtualną Polską.

- Internauci, przeglądając profile internetowe Katarzyny Pikulskiej, odnaleźli szereg zdjęć z jej zagranicznych wojaży - czytamy na łamach portalu tvp.info, który opublikował zdjęcia z mediów społecznościowych protestujących rezydentów. Katarzyna Pikulska miała odwiedzić Maltę, Tanzanię, Las Vegas, Rumunię i... Kurdystan.

Reportaż Telewizji Polskiej, pokazujący pracę rezydentów na misji w Kurdystanie, wciąż dostępny jest w sieci.

d1v7mvr

Wojaże, na których ratowali życie

Podczas misji młodzi lekarze pomagali ofiarom wojny. Kilkadziesiąt kilometrów od spływającego wtedy krwią Mosulu, w Erbilu, stolicy irackiego Kurdystanu. Na oddział ratunkowy zgłaszało się osiemset pacjentów na dobę.

- Wyjeżdżamy na misje jako wolontariusze zespołu ratunkowego Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej, nie otrzymujemy za to wynagrodzenia - podkreśla Paweł Szczuciński.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com, fot: Paweł Szczuciński

- Tak się "bawimy" na wyjazdach - gorzko komentuje zdjęcia Szczuciński, który opublikował fotografie w mediach społecznościowych. Dziennikarze TVP nazwali Katarzynę Pikulską "twarzą protestu" i podkreślili, że egzotyczne zakątki świata odwiedza regularnie. Egzotyczne wakacje, jak widać, mogą nieco różnić się od barwnych fotografii w katalogach biur podróży.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com, fot: Paweł Szczuciński

Poza zagranicznymi podróżami dziennikarze TVP podkreślali, że protestujący lekarze żyją znacznie lepiej, niż przeciętny obywatel. - Gustuje w kanapkach z kawiorem i drogich trunkach - czytamy o, jak TVP nazywa Tomasza Rynkiewicza, "gwieździe protestów".

d1v7mvr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1v7mvr
d1v7mvr
Więcej tematów