Trwa ładowanie...

Janusz Daszczyński żegna się z pracownikami TVP S.A. słowami Churchilla

• Prezes TVP S.A., Janusz Daszczyński pisze list do pracowników
• Uważa, że jego kadencja została skrócona bez żadnej przyczyny, wbrew zasadom demokratycznego państwa
• Podkreśla, że Telewizję Polską pozostawia w dobrej kondycji programowej i finansowej
• Słowa podziękowania skierował do wszystkich pracowników, którzy tworzyli i przekształcali programy telewizyjne, rezygnując z ich tabloidyzacji

Share
Janusz Daszczyński żegna się z pracownikami TVP S.A. słowami Churchilla
Źródło: PAP, Fot: Jakub Kamiński
d1um9dn

Wkrótce po podpisaniu nowelizowanej ustawy o radiofonii i telewizji, która skraca kadencje obecnych władz Telewizji Polskiej i Polskiego Radia, prezes TVP S.A. Janusz Daszczyński, opublikował list pożegnalny do pracowników.

"Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy, trawestując Winstona Churchilla, żegnam się z Wami słowami - To nie jest koniec. To nawet nie jest początek końca" - napisał Daszczyński.

d1um9dn

"Nagle, bez żadnej przyczyny i wbrew zasadom demokratycznego państwa, moja kadencja została skrócona do kilku miesięcy. Odchodzę w przeświadczeniu, że w tym krótkim czasie udało nam się wspólnie wiele wartościowych przedsięwzięć" - czytamy dalej.

Wyraził też słowa uznania, że miał szczęście pracować z bardzo dobrym, kompetentnym zespołem, profesjonalistami na wszystkich szczeblach, we wszystkich jednostkach organizacyjnych. Podziękował też pracownikom TAI, które - jak określił - udowodnili, że rezygnacja z wyniszczającej tabloidyzacji nie prowadzi do spadku oglądalności. "Przeciwnie - nadaje programom informacyjnym należną powagę, zapewnia przekazowi wiarygodność i przynosi zaufanie widzów" - dodał.

Słowa uznania skierował też do ludzi oddanych pracy reformatorskiej, która prowadzi do przywrócenie redakcji tematycznych z jednorodnym, silnym centrum programowym i utworzenie niezależnej platformy cyfrowej TVP.

Koniec listu brzmi: "zostawiam Telewizję Polską w dobrej kondycji programowej i finansowej. Wierzę, że rozpoczęte przeze mnie zmiany będą kontynuowane – dla dobra widzów, z korzyścią dla TVP jako nadawcy publicznego i poważanego pracodawcy. Wszystkim Wam dziękuję za twórczą i lojalną współpracę. Do zobaczenia!" - zakończył Daszczyński.

d1um9dn

Janusz Daszczyński 10 czerwca 2015 roku został wybrany przez radę nadzorczą Telewizji Polskiej S.A. na funkcję prezesa Zarządu Telewizji Polskiej S.A., wygrywając w głosowaniu z dotychczasowym prezesem Juliuszem Braunem. 29 lipca 2015 rozpoczął urzędowanie na stanowisku szefa TVP.

Prezydent Andrzej Duda podpisał tzw. małą ustawę medialną

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, która skraca kadencje obecnych władz Telewizji Polskiej i Polskiego Radia - poinformowała szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska.

- Pan prezydent z troską odnosi się do tego, żeby media publiczne w Polsce cechowały się wiarygodnością, rzetelnością i obiektywizmem - powiedziała Sadurska na briefingu, podczas którego poinformowała, że prezydent podpisał nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, zgodnie z którą kadencje dotychczasowych władz TVP i Polskiego Radia zostaną skrócone.

d1um9dn

Szefowa KPRP podkreśliła, że prezydent z uwagą zapoznał się z apelami, które docierały do kancelarii lub pojawiały się mediach. - Prezydent również podziela takie zdanie i zależy mu na tym, żeby media publiczne wykonywały swoją misję publiczną, były bezstronne, obiektywne i wiarygodne - powiedziała Sadurska.

- Natomiast z tym, co mamy dzisiaj do czynienia, to, co obserwujemy, trudno powiedzieć, żeby media publiczne cechowały się takimi właśnie kryteriami. Obserwujemy, że bardzo często subiektywna, własna opinia dziennikarza zastępuje obiektywną informację, która powinna docierać do telewidza lub radiosłuchacza - powiedziała szefowa prezydenckiej kancelarii.

Podkreśliła, że prezydentowi zależy na tym, żeby media publiczne spełniały swoją rolę. Dodała, że podpisując nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji prezydent dał szansę parlamentowi na "stworzenie takich norm, przepisów prawnych, które zagwarantują w przyszłości, że media publiczne, media narodowe, będą rzetelne, obiektywne i wiarygodne".

Według nieoficjalnych informacji minister Skarbu Państwa Dawid Jackiewicz powoła na prezesa TVP Jacka Kurskiego.

d1um9dn

Podziel się opinią

Share
d1um9dn
d1um9dn
Więcej tematów