Trwa ładowanie...
d3g0yig

Janina Ochojska solidarna z europosłami KE. "Też bym tak zrobiła"

Nowi europarlamentarzyści odebrali zaświadczenia o wyborze. Tuż po otrzymaniu potwierdzenia część polityków KE nie uścisnęła ręki premiera. Nieobecna na uroczystości założycielka PAH zdradziła, że zrobiłaby podobnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janina Ochojska nie pojawiła się na uroczystości odebrania zaświadczeń o wyborze do Parlamentu Europejskiego
Janina Ochojska nie pojawiła się na uroczystości odebrania zaświadczeń o wyborze do Parlamentu Europejskiego (East News, Fot: Beata Zawrzel)
d3g0yig

PKW wręczyła w piątek nowo wybranym posłom do Parlamentu Europejskiego zaświadczenia o wyborze. Tuż po odbiorze potwierdzenia część osób podchodziła do premiera, aby uścisnąć mu dłoń. Niektórzy zdecydowali się pominąć Mateusza Morawieckiego i nie podawać mu ręki. Zrobili tak głównie politycy Koalicji Europejskiej, m.in. Bartosz Arłukowicz, Danuta Huebner czy Róża Thun.

Europosłowie KE zostali za to skrytykowani. W obronie swoich kolegów i koleżanek z list partyjnych stanęła Janina Ochojska. Założycielka PAH nie była obecna w Sali Kolumnowej. "Niestety, nie mogłam być, jestem nadal w szpitalu. Po chemii padły mi wyniki. Ale mówiąc szczerze też bym tak zrobiła" - napisała na Twitterze. Do premiera nie podeszli również niektórzy politycy PiS.

d3g0yig

"Zasłużyłam sobie na Państwa negatywne opinie. Nie czuję się 'wybrańcem', nie wyważam się ponad innych, szanuję cudze poglądy. Ale chyba mam prawo wybierać ludzi, którym chce podać rękę. Nie robiłabym tego ostentacyjnie. Kule mi to ułatwiają. Przepraszam, że Państwa zbulwersowałam" - dodała Ochojska w kolejnym wpisie.

Zobacz także: Gowin się zdenerwował. Zaatakował Konfederację

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3g0yig

Podziel się opinią

Share

d3g0yig

d3g0yig
Więcej tematów