Trwa ładowanie...

Uśmiechy, głowy do góry i brawa. Nowi europosłowie odebrali zaświadczenia o wyborze

Najpierw kampania, potem nerwy podczas oczekiwania na nieoficjalne wyniki. Wreszcie ogłoszenie ostatecznych wygranych, a teraz odebranie potwierdzeń wyboru na papierze. Podczas wręczania ich nowym europosłom przez PKW panowała euforyczna atmosfera. Nie wszyscy jednak uścisnęli sobie dłonie.
Share
Nowi europosłowie odebrali zaświadczenia o wyborze
Nowi europosłowie odebrali zaświadczenia o wyborzeŹródło: East News, Fot: PIOTR MOLECKI
d55kdf3

Nie wszyscy przyszli po to, by odebrać potwierdzenie wyboru na posła Parlamentu Europejskiego. Zabrakło między innymi Roberta Biedronia czy Janiny Ochojskiej.

Byli z kolei między innymi przedstawiciele Koalicji Europejskiej Bartosz Arłukowicz, Ewa Kopacz, Magdalena Adamowicz, Jerzy Buzek, Leszek Miller. Większość sali wypełnili jednak politycy PiS - zwycięskiego ugrupowania.

Zobacz także: Miller zdradza, co powiedział mu wnuczka po wygranej

Joachim Brudziński nie krył radości, kiedy podchodził do zastępcy przewodniczącego PKW. Na jego nazwisko i innych nowych europarlamentarzystów reagowano gromkimi brawami.

d55kdf3

Zaświadczenia o wyborze otrzymali m.in. Elżbieta Rafalska, Beata Szydło, Beata Mazurek, Witold Waszczykowski, Anna Zalewska, Zbigniew Kuźmiuk, Adam Bielan, Jacek Saryusz-Wolski.

W sali kolumnowej pojawił się też premier Mateusz Morawiecki, który będzie musiał pożegnać się z niektórymi ministrami i znaleźć zastępców.

Ryszard Czarnecki pochwalił się tym w mediach społecznościowych. "Słowo stało się ciałem" - napisał.

Po odbiorze zaświadczenia nowi europosłowie podchodzili do premiera Mateusza Morawieckiego, by uścisnąć dłoń szefa rządu. Jest nagranie, na którym widać, że zrobiła to Magdalena Adamamowicz. Z kolei Bartosz Arłukowicz pominął tę część i wrócił na swoje miejsce. Jego śladami poszły Danuta Huebner i Róża Thun.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d55kdf3

Podziel się opinią

Share
d55kdf3
d55kdf3
Więcej tematów