Trwa ładowanie...
d2ljnnq

Uśmiechy, głowy do góry i brawa. Nowi europosłowie odebrali zaświadczenia o wyborze

Najpierw kampania, potem nerwy podczas oczekiwania na nieoficjalne wyniki. Wreszcie ogłoszenie ostatecznych wygranych, a teraz odebranie potwierdzeń wyboru na papierze. Podczas wręczania ich nowym europosłom przez PKW panowała euforyczna atmosfera. Nie wszyscy jednak uścisnęli sobie dłonie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowi europosłowie odebrali zaświadczenia o wyborze
Nowi europosłowie odebrali zaświadczenia o wyborze (East News, Fot: PIOTR MOLECKI)
d2ljnnq

Nie wszyscy przyszli po to, by odebrać potwierdzenie wyboru na posła Parlamentu Europejskiego. Zabrakło między innymi Roberta Biedronia czy Janiny Ochojskiej.

Byli z kolei między innymi przedstawiciele Koalicji Europejskiej Bartosz Arłukowicz, Ewa Kopacz, Magdalena Adamowicz, Jerzy Buzek, Leszek Miller. Większość sali wypełnili jednak politycy PiS - zwycięskiego ugrupowania.

Zobacz także: Miller zdradza, co powiedział mu wnuczka po wygranej

Joachim Brudziński nie krył radości, kiedy podchodził do zastępcy przewodniczącego PKW. Na jego nazwisko i innych nowych europarlamentarzystów reagowano gromkimi brawami.

d2ljnnq

Zaświadczenia o wyborze otrzymali m.in. Elżbieta Rafalska, Beata Szydło, Beata Mazurek, Witold Waszczykowski, Anna Zalewska, Zbigniew Kuźmiuk, Adam Bielan, Jacek Saryusz-Wolski.

W sali kolumnowej pojawił się też premier Mateusz Morawiecki, który będzie musiał pożegnać się z niektórymi ministrami i znaleźć zastępców.

Ryszard Czarnecki pochwalił się tym w mediach społecznościowych. "Słowo stało się ciałem" - napisał.

Po odbiorze zaświadczenia nowi europosłowie podchodzili do premiera Mateusza Morawieckiego, by uścisnąć dłoń szefa rządu. Jest nagranie, na którym widać, że zrobiła to Magdalena Adamamowicz. Z kolei Bartosz Arłukowicz pominął tę część i wrócił na swoje miejsce. Jego śladami poszły Danuta Huebner i Róża Thun.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ljnnq

Podziel się opinią

Share

d2ljnnq

d2ljnnq
Więcej tematów