Trwa ładowanie...
d1hs9tu

Jan Szyszko nie żyje. Jacek Sasin: niesłychana skala hejtu

Jan Szyszko, były minister środowiska i kandydat w wyborach parlamentarnych, zmarł w środę 9 października. Jacek Sasin powiedział, że były minister był człowiekiem nietuzinkowym, a jego poglądy były nietuzinkowe. Mówił także o skali hejtu na Szyszkę przed wyborami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Jan Szyszko zmarł w środę 9 października
Jan Szyszko zmarł w środę 9 października (East News)
d1hs9tu

- Prof. Jan Szyszko był człowiekiem nietuzinkowym. Szedł pod prąd i często wyrażał poglądy, które w mainstreamie, głównym nurcie były niepopularne - powiedział Jacek Sasin w programie "Sygnały Dnia" w Polskim Radiu.

Skomentował także słowa Mariusza Kamińskiego, że silny stres wynikający z kampanii wyborczej mógł przyczynić się do śmierci Jana Szyszki. - Myślę, że nie tylko silny stres, wynikający z kampanii, ale skala ataków na pana profesora, która wylewała się w ostatnich dniach z niektórych mediów, tych mediów mainstreamowych, mogła się pewnie do tego przyczynić - powiedział Jacek Sasin.

- Ta fala hejtu, która pana profesora dotykała, wielokrotnie w tej kadencji (...) była niesłychana. Szczególnie dla takiego człowieka jak Jan Szyszko, który kochał przyrodę. Zarzuty, że tę przyrodę niszczy były bardzo trudne - podkreślił.

d1hs9tu

Jak udało się ustalić Wirtualnej Polsce, pogrzeb prof. Jana Szyszko odbędzie się w środę 16 października. Ostatnie pożegnanie będzie miało miejsce w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłosnej.

Jan Szyszko zmarł na cztery dni przed wyborami parlamentarnymi 2019. Były minister środowiska starał się o mandat z listy PiS. Okręgowa komisja w Warszawie II zdecydowała, że karty z nazwiskiem Szyszki nie będą ponownie drukowane.

- Jeżeli ktoś zagłosuje na skreślonego kandydata, to głos uznaje się za ważny i oddany na listę, z której miał startować. Jeśli ktoś zagłosuje na skreślonego kandydata oraz na drugą osobę, to głos liczy się dla drugiego kandydata - powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską Wojciech Dąbrówka z Krajowego Biura Wyborczego.

d1hs9tu

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d1hs9tu

d1hs9tu
d1hs9tu
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów