Trwa ładowanie...

Jan Szyszko idzie w zaparte ws. "córki leśnika". Oto co powiedział dziennikarzom

Przy okazji kongresu PiS w Przysusze wróciła sprawa słynnej "córki leśnika". Minister środowiska zapytany przez dziennikarzy o nadawcę listu, stwierdził, iż jest to "jego słodka tajemnica". Pojawiły się też kolejne spekulacje na temat tożsamości kobiety.

Jan Szyszko idzie w zaparte ws. "córki leśnika". Oto co powiedział dziennikarzomŹródło: PAP
d3y47vk
d3y47vk

Sprawa "córki leśnika" ciągnie się od blisko trzech tygodni, kiedy to Szyszko przed posiedzeniem rządu podszedł do szefa MSWiA Błaszczaka i wręczył mu kopertę, mówiąc: "To jest córka leśnika. Prosiła, żebym to panu dał. Niech pan to przeczyta". Scenę uchwyciły kamery telewizji Polsat News.

O ujawnienie zawartości koperty zaapelowali posłowie opozycji. Również my próbowaliśmy dowiedzieć się od ministra Błaszczaka, co było w kopercie. Niestety, bezskutecznie. Po długim oczekiwaniu biuro prasowe MSWiA poinformowało, że Błaszczak zwrócił korespondencję otrzymaną od Jana Szyszki.

Zobacz: Zapytaliśmy szefa MSWiA o tajemnicza kopertę:

"Słodka tajemnica"

Co na to Szyszko? Od samego początku milczy. Najpierw wydał bardzo enigmatyczne oświadczenie, teraz wprost stwierdził, że tożsamość nadawcy jest jego "słodką tajemnicą".

d3y47vk

- Ten, który dał ten list, mam nadzieję, ma go z powrotem i wyśle panu Błaszczakowi - powiedział po kongresie PiS i dodał, że jako poseł dostaje wiele listów. - Przekazuję je tam, gdzie mam przekazywać - zapewnił.

Tygodnik "Wprost" tymczasem donosi, że wzmiankowaną córką leśniczego może być młoda policjantka.

Córka leśnika to... Inka

Przed kongresem PiS-u spekulowano, że Szyszko może zostać zdymisjonowany w ramach strategii wygaszania sporów i problemów wizerunkowych partii i rządu.

Dwa dni temu stwierdził na antenie Polskiego Radia, że córką leśnika była... Inka - aresztowana i rozstrzelana przez komunistów sanitariuszka oraz łączniczka oddziału Łupaszki.

d3y47vk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3y47vk
Więcej tematów