Trwa ładowanie...

Jan Śpiewak i Mateusz Kijowski u Jacka Gądka m.in. o reprywatyzacji i wyborach w Warszawie oraz sobotnim marszu KOD

Z Janem Śpiewakiem, liderem organizacji Miasto jest Nasze, Jacek Gądek rozmawiał w programie "WP rozmowa" m.in. o reprywatyzacji w Warszawie. Czy ruch ma ambicje polityczne? Czy Śpiewak wystartuje w ewentualnych wyborach na prezydenta Warszawy? Jeśli nie, to którego z innych ewentualnych kandydatów byłby w stanie poprzeć? - pytał Gądek.

Share
Jan Śpiewak i Mateusz Kijowski u Jacka Gądka m.in. o reprywatyzacji i wyborach w Warszawie oraz sobotnim marszu KOD
Źródło: WP
d2yiraa

Śpiewak zadeklarował, że nie będzie kandydował na prezydenta Warszawy. Ocenił, że Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna podać się do dymisji. - Proszę się podać do dymisji, to najbardziej uczciwe wyjście z sytuacji - apelował w programie "WP rozmowa". Jego zdaniem, prezydent "mataczy" i będzie chciała sprawę reprywatyzacji "zamieść pod dywan".

Przewodniczący "Miasto jest nasze" zabrał również głos w sprawie programu 500 plus. Ocenił, że to bardzo dobry program, choć ma wątpliwości do jego wydatkowania. - Z wieloma diagnozami PiS się zgadzam, ale nie zgadzam się z realizacjami - mówił.

d2yiraa

Pytany o sobotni marsz KOD w Warszawie, oznajmił: - Chyba jednak zostanę w domu. Przyznał, że na początku chodził na marsze, jednak dziś ma wątpliwości. Wyraził nadzieję, że Mateusz Kijowski włączy się w dyskusję o reprywatyzacji w Warszawie.

Kijowski z kolei poinformował, że na sobotnim marszu KOD w Warszawie nie będzie wystąpień polityków. - Nie organizujemy marszu miliona, trudno powiedzieć ile osób przyjdzie - podkreślił.

d2yiraa

Zadeklarował, że nie będzie kandydował na prezydenta stolicy. - Nie czuję się kompetentny. Moje zadanie to budowanie KOD - dodał.

Kijowski oznajmił, że KOD cieszy zapowiedź Europejskich Demokratów, że chcą wejść do koalicji "Wolność-Równość-Demokracja".

O reprywatyzacji w Warszawie zaś powiedział: - To poważny problem, który wszyscy odkładali na później. Potrzebne są rozwiązania systemowe.

"WP rozmowa"

Czołowi publicyści, najważniejsi politycy, dynamiczna formuła - już jutro o 9:00 kolejny odcinek "WP rozmowy" - nowego programu publicystycznego Wirtualnej Polski.

d2yiraa

Publicyści kojarzeni z różnymi stronami politycznego spektrum - Jacek Żakowski w poniedziałek, Kamila Baranowska we wtorek, Sławomir Sierakowski w środę, Paweł Lisicki w czwartek i Jacek Gądek w piątek skomentują wraz z zaproszonymi politykami najważniejsze bieżące wydarzenia. Odcinek "WP rozmowy" potrwa około 20 minut. Program jest nadawany na żywo na stronie głównej Wirtualnej Polski. Najciekawsze fragmenty będzie można obejrzeć po emisji każdego odcinka na stronach Wirtualnej Polski.

d2yiraa

Podziel się opinią

Share
d2yiraa
d2yiraa
Więcej tematów