Trwa ładowanie...

Jan Pietrzak: to przeze mnie nie będzie festiwalu w Opolu

- Żal mi mieszkańców Opola, że mają prezydenta, który tak bardzo nie chciał, bym wystąpił w amfiteatrze, że postanowił odwołać tak ważną dla miasta imprezę - tak Pietrzak skomentował decyzję prezydenta Opola o rezygnacji z organizacji w czerwcu 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Share
Jan Pietrzak: to przeze mnie nie będzie festiwalu w Opolu
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Agata Grzybowska
dzk53qy

W poniedziałek Opole wypowiedziało TVP umowę dotycząca organizacji festiwalu.

Zaczęło się od afery wokół czarnej listy wykonawców (miała na niej znaleźć się Kayah), po drodze zrezygnowałą z własnego koncertu jubileuszowego Maryla Rodowicz. Na podobny krok zdecydował się popularny "Piasek", który na opolskiej scenie miał świętować 25-lecie pracy twórczej. Wśród gwiazd, które wcześniej odwołały swój udział w festiwalu, znaleźli się też: Kasia Nosowska, Kombi, Kasia Kowalska, Tatiana Okupnik, Szymon Wydra, Michał Szpak i Audiofeels.

Wśród tych, którzy nie zdecydowali się na rezygnację z występu znalazł się sympatyzujący z PiS Jan Pietrzak, który w Opolu miał obchodzić 50-lecie kabaretu Pod Egidą. Satyryk znany z określania Donalda Tuska mianem pokracznej kreatury i twierdzenia, że Polska stała się wolna dopiero pod rządami PiS uważa, że to przez niego prezydent Opola odwołał imprezę. - Nie chciał mnie w amfiteatrze - skomentował artysta.

dzk53qy

Podziel się opinią

Share
dzk53qy
dzk53qy
Więcej tematów