Trwa ładowanie...
d6c96y3

Jan Krzysztof Ardanowski został "bardzo mocno" upomniany przez prezesa. "W tym przypadku mam inne zdanie"

- To taka sama grupa zwierząt, które człowiek ma prawo hodować i wykorzystywać - mówił o zwierzętach hodowanych ze względu na futro minister rolnictwa. Jan Krzysztof Ardanowski przyznał, że w PiS poglądy w tej sprawie nie są jednolite.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan Krzysztof Ardanowski chce zaostrzyć kryteria dla ferm, by uniknąć "patologii" w hodowli
Jan Krzysztof Ardanowski chce zaostrzyć kryteria dla ferm, by uniknąć "patologii" w hodowli (PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
d6c96y3

- Ja uważam, że wszystkie grupy zwierząt, które na świecie człowiek od zarania dziejów hoduje, ma prawo dalej hodować, ma prawo je wykorzystywać - powiedział w rozmowie z Radiem Zet Jan Krzysztof Ardanowski.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi jest zdania, że "w stosunku do wszystkich trzeba jednak stosować empatię, jakieś podejście takie, żeby minimalizować cierpienie tych zwierząt". - Nigdy się go nie wyeliminuje. Bo co za różnica, czy to jest zabijanie norek, lisów czy zabijanie świni, czy zabijanie krowy? Tak samo ingerujemy w to zwierzę - uznał.

d6c96y3

I dodał, że nie widzi powodu, dla którego Polska ma rezygnować z tego, co jest w innych krajach. Przyznał jednak, że prezes PiS nie podziela jego opinii. - Pan prezes Kaczyński mnie również bardzo mocno upomniał w tej materii i ja biorę jego zdanie pod uwagę, jest człowiekiem, którego szanuję. Ale w tym przypadku mam zdanie inne - uznał.

Zobacz także: Tarczyński: Jenot? To był pokaz mody, zbieraliśmy pieniądze dla ubogiej młodzieży

Ardanowski zapewnił, że ma świadomość rozbieżności zdań w tej kwestii w PiS-ie. - Szczęśliwie jest to partia, w której każdy może prezentować swoje poglądy - stwierdził.

d6c96y3

Minister rolnictwa na następnym posiedzeniu Sejmu zgłosi "radykalne zaostrzenie warunków utrzymywania zwierząt na futerka", które ma pomóc w walce z "patologią" na fermach i w hodowlach.

Źródło: Radio Zet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d6c96y3

Podziel się opinią

Share

d6c96y3

d6c96y3
Więcej tematów