Trwa ładowanie...

Jakub Szymczuk fotografem prezydenta Andrzeja Dudy. "Zmiany, zmiany, zmiany"

Zdobywca Grand Press Photo został nowym fotografem głowy państwa - podał serwis 300polityka. Chwilę wcześniej Jakub Szymczuk pożegnał się z pracą w "Gościu Niedzielnym". - Zmiany, zmiany, zmiany. Czas zamknąć ten rozdział... i podjąć się nowych wyzwań - napisał na Facebooku.

Jakub Szymczuk fotografem prezydenta Andrzeja Dudy. "Zmiany, zmiany, zmiany"Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d45x7ht
d45x7ht

Jakub Szymczuk w 2014 roku otrzymał Grand Press Photo za fotografię z "czarnego czwartku" na Majdanie w Kijowie. Przez ostatnie 10 lat pracował w "Gościu Niedzielnym".

Na Facebooku wyjaśnił jednak, że czas na "zmiany, zmiany, zmiany" i "nowe wyzwania". Ale jak dowiedział się serwis 300polityka, Jakub Szymczuk został właśnie pierwszym fotografem prezydenta Andrzeja Dudy. Sam zainteresowany nie potwierdził jeszcze oficjalnie tej informacji.

- Przy wsparciu redakcji miałem okazję oglądać najważniejsze wydarzenia historyczne w Polsce praktycznie z pierwszej linii. Zwiedziłem kawał świata od Brazylii po daleką Syberię, od Korei po Zambię... Pielgrzymki papieskie, misje w najbardziej egzotycznych miejscach na świecie, wydarzenia polityczne, społeczne... - tak podsumował swoją pracę na Facebooku w "Gościu Niedzielnym".

d45x7ht

Jakub Szymczuk był ostatnio gościem Macieja Orłosia w programie #dzieńdobryLatoWP.

- Profesjonalna fotografia jest potrzebna, żeby przygotować dobry materiał, trzeba po prostu się do tego przygotować, mieć doświadczenie. Dlatego nie przejmuję się tym, że ostatnio "wszyscy są fotografami" - mówił Szymczuk w Telewizji WP.

Fotografia jak sztuki walki. Jakub Szymczuk o pracy fotoreportera

Dodał, że w "dzisiejszych czasach amatorskie zdjęcia hulają po internecie i mogą być niebezpieczne. Dlaczego? - Zdjęcia z zamachów są wrzucane bez żadnego kontekstu. Przykładowo, zdjęcie z muzułmanka, która patrzy się w smartfona i przechodzi obok rannej osoby. Okazało się, że ona próbowała pomóc, była zdenerwowana i szukała po prostu informacji, o swoich bliskich - tłumaczył.

d45x7ht
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45x7ht
Więcej tematów