Trwa ładowanie...
d91c70k

Jakość Interkl@sy została przyznana

Szkoła Podstawowa nr 13 im. Jana Bytnara "Rudego" w Mielcu oraz Gimnazjum Zespołu Szkół im. Henryka
Sienkiewicza w Grabowcu k. Lublina zostały we wtorek wyróżnione pierwszymi Znakami Jakości Interklasa.

d91c70k
d91c70k

Uroczyste wręczenie Znaków Jakości odbyło się w Sali Kolumnowej Sejmu pod patronatem marszałka Sejmu Marka Borowskiego.

Kapituła Znaku Jakości pod przewodnictwem senator Grażyny Staniszewskiej (Blok 2001) przyznała wyróżnienia tym szkołom m.in.: za zaprojektowanie i prowadzenie szkolnej witryny www umieszczonej na serwerze www; za regularne wydawanie szkolnej gazetki i tworzenie jej internetowej emisji; za zdawanie egzaminu na Europejskie Komputerowe Prawo Jazdy, a także za uczestnictwo w międzynarodowych konkursach i olimpiadach, w których komputer i sieć internetowa są elementami zadań konkursowych lub ich rozwiązań.

Interkl@sa to program przygotowania młodzieży do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym, który powstał z inicjatywy poseł Grażyny Staniszewskiej. Pomysł ten został poparty przez Sejmową Komisję Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jest elementem Narodowego Programu Edukacji na rzecz Społeczeństwa Informacji.

Znak Jakości "Interkl@sa" jest wręczany uroczyście dwa razy w roku. O wyróżnienie to mogą ubiegać się wszystkie szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Po zgłoszeniu szkoły jako kandydata do nagrody specjalna komisja zapoznaje się z jej osiągnięciami i sporządza raport, na podstawie którego Kapituła Znaku Jakości "Interkl@sa" podejmuje decyzję o przyznaniu wyróżnienia.

Szkoły, które otrzymały Znak Jakości mają prawo używania Godła Promocyjnego "Interkl@sa". Ministerstwo Edukacji Narodowej na stronie www zamieszcza wykaz szkół, którym przyznano Znak Jakości "Interkl@sa". (PAP/IAR, reb)

d91c70k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d91c70k
Więcej tematów