Trwa ładowanie...
d2xc21e

Jakość Interkl@sy została przyznana

Szkoła Podstawowa nr 13 im. Jana Bytnara "Rudego" w Mielcu oraz Gimnazjum Zespołu Szkół im. Henryka
Sienkiewicza w Grabowcu k. Lublina zostały we wtorek wyróżnione pierwszymi Znakami Jakości Interklasa.

d2xc21e
d2xc21e

Uroczyste wręczenie Znaków Jakości odbyło się w Sali Kolumnowej Sejmu pod patronatem marszałka Sejmu Marka Borowskiego.

Kapituła Znaku Jakości pod przewodnictwem senator Grażyny Staniszewskiej (Blok 2001) przyznała wyróżnienia tym szkołom m.in.: za zaprojektowanie i prowadzenie szkolnej witryny www umieszczonej na serwerze www; za regularne wydawanie szkolnej gazetki i tworzenie jej internetowej emisji; za zdawanie egzaminu na Europejskie Komputerowe Prawo Jazdy, a także za uczestnictwo w międzynarodowych konkursach i olimpiadach, w których komputer i sieć internetowa są elementami zadań konkursowych lub ich rozwiązań.

Interkl@sa to program przygotowania młodzieży do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym, który powstał z inicjatywy poseł Grażyny Staniszewskiej. Pomysł ten został poparty przez Sejmową Komisję Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jest elementem Narodowego Programu Edukacji na rzecz Społeczeństwa Informacji.

Znak Jakości "Interkl@sa" jest wręczany uroczyście dwa razy w roku. O wyróżnienie to mogą ubiegać się wszystkie szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Po zgłoszeniu szkoły jako kandydata do nagrody specjalna komisja zapoznaje się z jej osiągnięciami i sporządza raport, na podstawie którego Kapituła Znaku Jakości "Interkl@sa" podejmuje decyzję o przyznaniu wyróżnienia.

Szkoły, które otrzymały Znak Jakości mają prawo używania Godła Promocyjnego "Interkl@sa". Ministerstwo Edukacji Narodowej na stronie www zamieszcza wykaz szkół, którym przyznano Znak Jakości "Interkl@sa". (PAP/IAR, reb)

d2xc21e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xc21e
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj