Trwa ładowanie...

Jaki: uparliśmy się, że musimy przywrócić elementarną sprawiedliwość

• Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki w "Minęła 20" w TVP Info • "Uparliśmy się, że należy przywrócić elementarną sprawiedliwość" • Elity prawnicze jeszcze nie widziały projektu ustawy, a już mówią, że jest niekonstytucyjna • "To pokazuje, że ustawa jest celna"
Share
Patryk Jaki
Patryk JakiŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński
djauqgi

Jeszcze klika miesięcy temu była obowiązująca teoria, że nic się z tym nie da zrobić. Tym razem uparliśmy się, że państwo musi stworzyć narzędzie, by przywrócić elementarną sprawiedliwość - mówił wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki w programie "Minęła 20" w TVP Info, odpowiadając na pytanie o komisję weryfikacyjną ds. reprywatyzacji.

- Elity prawnicze jeszcze nie widziały projektu ustawy, a już mówią, że jest niekonstytucyjna - stwierdził Jaki. Jak dodał, to pokazuje, że "jest celna".

Pytany o reprywatyzację w Warszawie, odrzekł: - Moim zdaniem to oczywiste, że to jest jedna ze spraw, którą trzeba będzie wyjaśnić. Widać, że ta komisja już działa. Jeszcze ustawa nie została uchwalona, a już przywraca pamięć - mówił wiceminister. Dodał: - Biedna prezydent Warszawy, tyle nieruchomości się pogubiło, a jeszcze ktoś czegoś od niej chce - powiedział Jaki, odnosząc się do ogłoszenia przez prezydent stolicy przeprowadzenia audytu w sprawie reprywatyzacji w Warszawie.

(oprac. Bartosz Lewicki)

djauqgi

Podziel się opinią

Share
djauqgi
djauqgi
Więcej tematów