Trwa ładowanie...

Jaka będzie pogoda we wtorek? Lokalne deszcze i burze

Pogoda we wtorek nie będzie znacząco odbiegać od poprzednich dni. Lokalnie mogą występować opady i burze. Jaka będzie temperatura?

Share
Wtorek kolejnym dniem z przelotnymi deszczami i burzami
Wtorek kolejnym dniem z przelotnymi deszczami i burzami Źródło: East News, Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK
d2s5xmx

Wtorek będzie kolejnym spokojnym dniem w pogodzie, bez burz i nawałnic. Co prawda punktowo mogą pojawiać się opady deszczu, ale na słońce również można liczyć. Temperatury ukształtują się na umiarkowanym poziomie, a więc odpoczywamy od upałów.

Polska znajduje się w zasięgu wyżu znad Europy Zachodniej, który zaciąga nad naszą część kontynentu chłodniejsze powietrze polarnomorskie, w którym znajdują się porcje wilgoci, dlatego miejscami chmur będzie więcej.

d2s5xmx

Deszczu niewiele choć chmur miejscami będzie więcej

We wtorek przewidujemy zachmurzenie umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego, szczególnie na południu gdzie lokalnie może się ono utrzymać przez większość dnia. Tu też istnieje największa szansa na opady i będzie ich więcej niż w pozostałych regionach, Miejscami mogą też przechodzić burze.

Zjawiska nie będą już jednak tak silne, jak te z którymi mieliśmy do czynienia ostatnio, niemniej jednak w ich czasie może popadać nieco mocniej, niewykluczony jest również drobny grad i silniejszy wiatr do 70 km/h. Na pozostałym obszarze opadów mniej, ale punktowo mogą się przytrafiać, zwłaszcza na północy.

Zobacz także: Pogoda w sierpniu poza skalą. Prognoza długoterminowa

Temperatura we wtorek ukształtuje się na umiarkowanym poziomie. Przeważnie notować będziemy ok. 21-24 st. C ale na wschodzie Polski może być lokalnie 25 st. C. Chłodniej u podnóża gór, gdzie przewidujemy ok. 17-19 st. C.

d2s5xmx

Wiatr powieje z północnego zachodu, słabo bądź umiarkowanie, jedynie miejscami na wybrzeżu i w rejonach podgórskich nieco mocniej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2s5xmx

Podziel się opinią

Share
d2s5xmx
d2s5xmx
Więcej tematów