Trwa ładowanie...
d2khy5l

"...jak zło w dobro się obróciło" - w 20. rocznicę zamachu na papieża

(inf. własna)

d2khy5l
d2khy5l

#size=160x173#))

W piątek do Warszawy przybył papieski fotograf - Arturo Mari. Jego przyjazd związany jest z promocją albumu "Zamach, czyli jak zło w dobro się obróciło". Na 120 zdjęciach Mari ukazał zamach na Jana Pawła II, do którego doszło przed 20 laty - 13 maja 1981 r. Oprócz fotografii, wydawnictwo zawiera wspomnienia prof. Gabriela Turowskiego, uczestnika międzynarodowego konsylium, czuwającego nad powrotem papieża do zdrowia.

Pamiętam ten dzień bardzo dobrze - mówił Mari. To były dla mnie tragiczne chwile. Mari stwierdził, że do dziś nie może zrozumieć - skąd wziął siłę, by mimo całego zamieszenia robić zdjęcia. Artysta dodał, że wydarzenie to wzbudziło w nim jeszcze większy szacunek dla papieża: Nie słyszałem z jego ust ani jednej skargi. Cały czas powtarzał: "Matko Boża, pomóż mi".

Mari przyznał, że zawód papieskiego fotografa nie jest łatwy: Ojciec Święty był w prawie wszystkich zakątkach świata. Te podróże są bardzo męczące, a on jednak znajduje siłę. Często zdarza się tak, że ja po prostu za nim nie nadążam.

Leszek Sosnowski z wydawnictwa Biały Kruk, nakładem którego ukazał się album powiedział, że celem edycji było szersze ukazanie wydarzeń sprzed 20 lat. Wiele z tych fotografii zostało opublikowanych po raz pierwszy.
Aleksandra Soroczyńska (WP)

d2khy5l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2khy5l
Więcej tematów