Trwa ładowanie...

Jak karać kobiety dokonujące aborcji? Rad udziela działaczka pro-life

Strajk Kobiet. Magdalena Korzekwa-Kaliszuk to prawniczka zaangażowana w ruch pro-life. W wywiadzie, jaki udzieliła "Dziennikowi Gazecie Prawnej" mówi, że kobiety dokonujące aborcji powinny czekać konsekwencje prawne.
Share
Małgorzata Kostrzewa-Kaliszuk
Małgorzata Kostrzewa-KaliszukŹródło: PAP, Fot: Rafał Guz
d4lcvcl

Wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji żyje cała Polska. Usunięcie przesłanki pozwalającej dokonać aborcji ze względu na nieuleczalną wadę płodu wywoła efekt mrożący i de facto wprowadzi prawie całkowity zakaz aborcyjny w Polsce.

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk będąca prawniczką zaangażowaną w ruch pro-life, mówi wprost: "Złe jest to, że kobieta (dokonująca aborcji - przyp. red.) nie podlega odpowiedzialności karnej".

Sama zainteresowana nie jest pewna, w jaki sposób powinno się karać kobiety. Jak przyznaje "więzienie dla matki budzi jej sprzeciw". Jest jednak pewna, że kobieta "zabijająca swoje dziecko" powinna ponieść konsekwencje. Co więcej, nie powinny one dotykać wyłącznie jej, ale także "jej bliskich, którzy jej w tej aborcji pomogli".

d4lcvcl

Na kontrę przeprowadzającej wywiad Pauliny Nowosielskiej, która zauważyła, że w 2018 z art.152 (przerwanie ciąży za zgodą kobiety) zostały skazane 32 osoby, prawniczka odparła, że to "śmiesznie mało" i ta liczba najlepiej obrazuje, że prawo tak naprawdę nie działa.

Dr Anna Parzyńska deklaruje pomoc. Ginekolożka wyjaśnia, co mogą zrobić kobiety

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4lcvcl

Podziel się opinią

Share
d4lcvcl
d4lcvcl
Więcej tematów