Trwa ładowanie...
d2puou9

Jak działa rząd, premier i prezydent? Polacy niezdecydowani

Można spodziewać się zaciętej rywalizacji w najbliższych wyborach. Społeczeństwo jest bowiem podzielone. Obecna władza ma prawie tyle samo zwolenników, co przeciwników. Dotyczy to zarówno prezydenta Andrzeja Dudy, jak i premier Beaty Szydło oraz całego rządu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Beata Szydło i prezydent Andrzej Duda
Premier Beata Szydło i prezydent Andrzej Duda (Agencja Gazeta)
d2puou9

2 punkty procentowe – tyle wynosi różnica między liczbą zwolenników i przeciwników rządu. 45 proc. badanych źle ocenia jego pracę. Przeciwnego zdania jest natomiast 43 proc. pytanych – wynika z czerwcowego sondażu Kantar Public.

Rada Ministrów działa zdecydowanie źle według 17 proc. respondentów, takiej pewności nie ma 28 proc. ankietowanych, choć skłaniają się ku takiej opinii. Wątpliwości co do właściwej pracy rządu nie ma z kolei 7 proc. Polaków. Raczej dobrze ocenia ją 36 proc. badanych. Zdania w sprawie nie ma natomiast 12 proc. uczestników sondażu.

Zobacz też: Grzegorz Schetyna: PiS to najbardziej szkodliwa władza po 1989 r.

Choć nie można powiedzieć jednoznacznie, czy Polacy są zadowoleni z pracy rządu, to sposób jego postrzegania uległ zmianie na lepsze. Odsetek ocen negatywnych na rzecz ocen pozytywnych w porównaniu z majem spadł o 3 punkty proc.

d2puou9

Jak pracuje premier i prezydent

Dobrze pracę premier ocenia 46 proc., z czego zdecydowanie dobrze – 10 proc. badanych, a raczej dobrze – 36 proc. Działalność Szydło nie podoba się z kolei 42 proc. pytanych. 19 proc. respondentów oceniło ją zdecydowanie negatywnie, a 23 proc. - raczej negatywnie. Na pytanie, czy premier dobrze wypełnia swoje obowiązki, nie potrafiło odpowiedzieć 12 proc. uczestników badania.

Jedynie o 1 pkt proc. w porównaniu z poprzednim badaniem z maja wzrósł odsetek ocen pozytywnych pracy premier, a o 2 pkt proc. zmniejszył się odsetek ocen negatywnych.

Badani zostali również zapytani o to, jak radzi sobie prezydent Duda. Jego pracę dobrze ocenia 48 proc. Polaków, z czego 11 proc. - zdecydowanie dobrze, a 37 proc. - raczej dobrze. Niezadowolonych z jego działalności jest z kolei 41 proc. ankietowanych, z czego 19 proc. uważa, że Andrzej Duda zdecydowanie źle wypełnia obowiązki prezydenta, a 22 proc. - że raczej źle. Jednoznacznie ocenić pracy prezydenta nie potrafiło natomiast 11 proc. respondentów.

d2puou9

Zobacz też: Andrzej Duda jakiego nie znacie - kilka ciekawostek o prezydencie

Wyniki dot. prezydentury Dudy nie zmieniły się od maja.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 2-7 czerwca 2017 r. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1055 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

Źródło: PAP/WP

d2puou9

Podziel się opinią

Share
d2puou9
d2puou9
Więcej tematów