Trwa ładowanie...

Jadwiga Staniszkis ostro o prezydencie. "Duda jest odpowiedzialny za łamanie demokracji, będzie za to odpowiadał"

Prof. Jadwiga Staniszkis potępiła działania rządzących rządzących. - PiS ma mentalność bolszewicką. To, co się dzieje w Polsce, jest szokiem dla świata - powiedziała. Przyznała, że według niej, "prezydent Duda wykonał już swoje zadanie i może się okazać niepotrzebny".

Share
Jadwiga Staniszkis ostro o prezydencie. "Duda jest odpowiedzialny za łamanie demokracji, będzie za to odpowiadał"
Źródło: East News, fot: Beata Zawrzel/REPORTER
d4inyuu

Prof. Jadwiga Staniszkis, która była gościem "Kropki nad i", mocno skrytykowała Andrzeja Dudę. - Prezydent Duda lubi deklamować, zawieszać głos, ale myślę, że jest odpowiedzialny za łamanie demokracji, bo jego podpis finalizował proces niszczenia państwa. Kiedyś będzie za to odpowiadał, na pewno - oceniła w rozmowie z Moniką Olejnik. Dodała, że polityka partii rządzącej przypomina jej "czasy bolszewizmu".

- Politycy UE i "wschodni" są zszokowani tym, co dzieje się w Polsce. Ludzie starsi rozpoznają elementy bolszewickie w polityce rządu. Prezydent jest już trochę bojkotowany, a będzie jeszcze gorzej - zauważyła. Według niej "Duda wykonał już swoje zadanie i może się okazać niepotrzebny". Zauważyła bowiem, że nie jest już wskazywany jako kandydat PiS w najbliższych wyborach prezydenckich.

- Duda w tych swoich deklamacjach czuje, że ten proces trochę się wymyka z rąk. Zaczynają się już małe represje. To jest taka inercja, przypominająca późne lata 40. To wszystko już było - dodała.

d4inyuu

Staniszkis o Biedroniu. "Byłby lepszym prezydentem niż Andrzej Duda"

- Ambicje, demoralizacja, oportunizm - według niej takie cechy charakteryzują partie, które wchodzą w skład rządu Zjednoczonej Prawicy. - Jarosław Kaczyński to wykorzystuje - przyznała.

Prof. Staniszkis wskazała polityka, który byłby lepszym prezydentem od Andrzeja Dudy. Chodzi o prezydenta Słupska, Roberta Biedronia. - Mógłby kandydować na prezydenta. Ma charakter i ludzie powinni to docenić. Biedroń był człowiekiem w rozsypce i się odbudował. Myślę, że byłby lepszym prezydentem niż Andrzej Duda - wyjaśniła.

- Biedroń jest świetnym prezydentem Słupska. To biedne miasto, zrobił tam mnóstwo sensownych posunięć. On potrzebuje środowiska, które by go wspierało na przykład w wyborach prezydenckich. Nie sądzę, żeby to była partia, która by uczestniczyła we wszystkich wyborach parlamentarnych. Potrzebuje ludzi, którzy będą go wspierali, namawiali - powiedziała.

d4inyuu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Drwiny z Biedronia. Dominik Tarczyński: kolejny pompowany balon, to groteskowe.

d4inyuu

Podziel się opinią

Share
d4inyuu
d4inyuu
Więcej tematów