Trwa ładowanie...

Jadwiga Staniszkis ma radę dla prezydenta. "Powinien tupnąć nogą"

Andrzej Duda nie powinien ubiegać się o drugą kadencję - stwierdziła Jadwiga Staniszkis. Zdaniem socjolog, prezydent powinien wrócić do kariery naukowej, by "zapisać się w historii jako ktoś, kto potrafi postawić się Kaczyńskiemu".
Share
Jadwiga Staniszkis radzi prezydentowi wrócić na uczelnię
Jadwiga Staniszkis radzi prezydentowi wrócić na uczelnięŹródło: East News
d2j5t23

Prof. Staniszkis w rozmowie emitowanej na antenie TVN24 zwróciła uwagę na to, że prezydent jest instrumentalnie traktowany przez PiS. - Powinien tupnąć nogą, zrezygnować z tej drugiej kadencji. I wrócić na uczelnię - zasugerowała socjolog.

Staniszkis skrytykowała wypowiedzi prezydenta o sędziach. Jej zdaniem szkodzą one głowie państwa tak mocno, że nawet media już nie tytułują go prezydentem. - Słowo "prezydent" ma jakąś wagę systemową. Piszą o nim po prostu "Duda" - oceniła.

"Duda nie imponuje Kaczyńskiemu. Ale jest użyteczny"

Zapytana o to, czy prezydent jest szanowany przez prezesa PiS, Staniszkis miała wątpliwości. - Prezydent Duda nie jest kimś, kto by imponował Kaczyńskiemu. Jest za to dla niego użyteczny - powiedziała. Krytycznie wypowiedziała się też o Mateuszu Morawieckim, którego prezes PiS namaścił na swojego następcę.

d2j5t23

- Jeśli nie zrobi czegoś, nie tupnie, nie zatrzyma tego, co się dzieje, to będzie za słaby, żeby zastąpić Kaczyńskiego - zasugerowała Staniszkis. Jej zdaniem walka o władzę i schedę po prezesie partii jest w PiS widoczna.

Zobacz także: Staniszkis o prezydencie: zrobiłam błąd popierając go

Socjolog oceniła też, że Jarosław Kaczyński coraz częściej podejmuje niezrozumiałe decyzje. - Jest wewnętrznie zniszczony. Jest taki od dawna, po śmierci brata, teraz doszła do tego śmierć posłanki ze Słupska, pani Joli - powiedziała Staniszkis o zmarłej w połowie grudnia Jolancie Szczypińskiej.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Daj znać przez dziejesie.wp.pl

d2j5t23

Podziel się opinią

Share
d2j5t23
d2j5t23
Więcej tematów