Trwa ładowanie...
d393z22

Jadwiga Staniszkis ma radę dla prezydenta. "Powinien tupnąć nogą"

Andrzej Duda nie powinien ubiegać się o drugą kadencję - stwierdziła Jadwiga Staniszkis. Zdaniem socjolog, prezydent powinien wrócić do kariery naukowej, by "zapisać się w historii jako ktoś, kto potrafi postawić się Kaczyńskiemu".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jadwiga Staniszkis radzi prezydentowi wrócić na uczelnię
Jadwiga Staniszkis radzi prezydentowi wrócić na uczelnię (East News)
d393z22

Prof. Staniszkis w rozmowie emitowanej na antenie TVN24 zwróciła uwagę na to, że prezydent jest instrumentalnie traktowany przez PiS. - Powinien tupnąć nogą, zrezygnować z tej drugiej kadencji. I wrócić na uczelnię - zasugerowała socjolog.

Staniszkis skrytykowała wypowiedzi prezydenta o sędziach. Jej zdaniem szkodzą one głowie państwa tak mocno, że nawet media już nie tytułują go prezydentem. - Słowo "prezydent" ma jakąś wagę systemową. Piszą o nim po prostu "Duda" - oceniła.

"Duda nie imponuje Kaczyńskiemu. Ale jest użyteczny"

d393z22

Zapytana o to, czy prezydent jest szanowany przez prezesa PiS, Staniszkis miała wątpliwości. - Prezydent Duda nie jest kimś, kto by imponował Kaczyńskiemu. Jest za to dla niego użyteczny - powiedziała. Krytycznie wypowiedziała się też o Mateuszu Morawieckim, którego prezes PiS namaścił na swojego następcę.

- Jeśli nie zrobi czegoś, nie tupnie, nie zatrzyma tego, co się dzieje, to będzie za słaby, żeby zastąpić Kaczyńskiego - zasugerowała Staniszkis. Jej zdaniem walka o władzę i schedę po prezesie partii jest w PiS widoczna.

Zobacz także: Staniszkis o prezydencie: zrobiłam błąd popierając go

Socjolog oceniła też, że Jarosław Kaczyński coraz częściej podejmuje niezrozumiałe decyzje. - Jest wewnętrznie zniszczony. Jest taki od dawna, po śmierci brata, teraz doszła do tego śmierć posłanki ze Słupska, pani Joli - powiedziała Staniszkis o zmarłej w połowie grudnia Jolancie Szczypińskiej.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Daj znać przez dziejesie.wp.pl

d393z22

Podziel się opinią

Share

d393z22

d393z22
Więcej tematów