Trwa ładowanie...
d3wym91
d3wym91

Jacek Wójcicki

Najnowsze informacje
3.0
(5 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Szczecin

Jacek Wójcicki to kandydat na prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego
Facebook.com

Jacek Wójcicki to polityk samorządowy sprawujący urząd Prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego. Jak zapowiedział w najbliższych wyborach samorządowych ma zamiar ubiegać się o reelekcję.

Jacek Wójcicki - wykształcenie i kariera zawodowa

Jacek Wójcicki przyszedł na świat 26 sierpnia 1981 r. w Szczecinie, jednakże od wielu lat związany jest z regionem lubuskim. Tytuł licencjata rekreacji i turystyki uzyskał w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim, natomiast magisterium uzyskał z ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim. Swoją wiedzę i kompetencje Jacek Wójcicki poszerzał na studiach podyplomowych z zakresu: public relations, marketingu i doradztwa politycznego, zarządzania zasobami ludzkimi i coachingu.

Jacek Wójcicki - kariera polityczna

Kariera polityczna Wójcickiego rozpoczęła się od wyborów samorządowych w 2002 r., w których uzyskał mandat radnego Gminy Deszczno. Jeszcze w tym samym roku został on mianowany przewodniczącym Komisji Rady Bezpieczeństwa. Z kolei w 2006 r. został wybrany na wójta Gminy Deszczno. Sposób zarządzania Wójcickiego był na tyle efektywny, że realnie wpłynął on na poprawę jakości i komfortu życia mieszkańców Gminy Deszczno, co zaowocowało jego powtórnym sukcesem wyborczym. Wójcicki z chęcią angażuje się w życie społeczne - od lat jest strażakiem Ochotniczej Służby Pożarnej, a także wolontariuszem Fundacji Mam Marzenie. W ramach ciekawostki można podać, że Jacek Wójcicki zainicjował cykliczną imprezę Deszczna - Święto Pieczonego Kurczaka.

Jacek Wójcicki - prezydent Gorzowa Wielkopolskiego

Jacek Wójcicki od kilkunastu lat konsekwentnie realizuje swój program wyborczy. Uważa, że młodość, kreatywność i współpraca z mieszkańcami to klucz do sukcesu wyborczego, rozwoju gospodarczego oraz poprawy jakości i komfortu życia mieszkańców miasta. W 2014 r. z powodzeniem startował w wyborach naprezydenta Gorzowa Wielkopolskiego i jak zapowiada w najbliższych wyborach samorządowych będzie ubiegał się o reelekcję.

Jacek Wójcicki - proces sądowy

W 2016 r. Jackowi Wójcickiemu zostały postawione zarzuty w zakresie działania na szkodę gminy Deszczno. Zdaniem prokuratora wysuwającego oskarżenie przeciwko prezydentowi Gorzowa Wielkopolskiego, do złamania prawa doszło w wyniku zawarcia umowy na prace dodatkowe przy wodociągu. Prokurator wnioskował o wymierzenie Wójcickiemu dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat, trzyletniego zakazu zajmowania stanowisk w administracji publicznej, a także zapłaty 600 tys. zł na rzecz gminy Deszczno. 7 marca 2018 r. sąd uniewinnił Wójcickiego od zarzucanych mu czynów.

Jacek Wójcicki - program wyborczy

Do najważniejszych punktów programowych Jacka Wójcickiego można zaliczyć:

  • rozwijanie przedsiębiorczości,
  • powstrzymanie postępującej degradacji miasta,
  • remont dróg i usprawnienie funkcjonowania komunikacji publicznej,
  • stworzenie ogólnopolskiego centrum edukacji technicznej,
  • wdrożenie nowego systemu zarządzania miastem,
  • wsparcie rozwoju szkolnictwa wyższego.
d3wym91
d3wym91
d3wym91
Więcej tematów
d3wym91