Trwa ładowanie...
d4ju1q7
Jacek Sasin: zmiany w ordynacji wyborczej nie będą działać wstecz

Jacek Sasin: zmiany w ordynacji wyborczej nie będą działać wstecz

- PO jeszcze nie wybrała kandydata na prezydenta Warszawy - powiedział Andrzej Halicki. Powodem mają być planowane zmiany w ordynacji wyborczej dotyczące ograniczenia sprawowania władzy w samorządach do dwóch kadencji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4ju1q7

- Nie znamy daty, ordynacji, bo tutaj też jest prawdopodobny zamach – powiedział polityk PO. Dodał, że zakaz startu dla osób pełniących urząd przez dwie kadencje liczone wstecz będzie oznaczać zamach na ordynację wyborczą.

- Nic się nie dzieje nadzwyczajnego - przekonywał Jacek Sasin. - Wybory są w październiku i to wynika z kalendarza wyborczego. Jasno mówimy, że nie ma planów zmiany kalendarza. Chyba że Hanna Gronkiewicz-Waltz planuje podać się wcześniej do dymisji, ale my na ten temat nic nie wiemy – mówił w #dzieńdobryWP.

d4ju1q7

Polityk PiS stwierdził, że dwukadencyjność jest oczekiwana przez Polaków, a mają to potwierdzać sondaże. Według niego, często źli samorządowcy są wybierani na następne kadencje, bo wójt jest największym pracodawcą.

Jacek Sasin nie podziela opinii, że projekt zmian w ordynacji zakładający dwukadencyjność będzie działać wstecz. Zapewniał też, że nie ma jeszcze konkretnego projektu zmian i prace nad nim cały czas trwają.

d4ju1q7

Podziel się opinią

Share
d4ju1q7
d4ju1q7
Więcej tematów