Trwa ładowanie...

Jacek Saryusz-Wolski stracił miejsce w dwóch komisjach Parlamentu Europejskiego. "PO łamie regulamin PE"

Europoseł Jacek Saryusz-Wolski nie będzie już członkiem komisji spraw zagranicznych i komisji spraw konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego. Na tych miejscach zastąpią go Julia Pitera oraz Michał Boni. Zdaniem polityka to efekt "vendetty PO", zresztą - niesłusznej.

Share
Jacek Saryusz-Wolski stracił miejsce w dwóch komisjach Parlamentu Europejskiego. "PO łamie regulamin PE"
Źródło: PAP/EPA, Fot: Patrick Seeger
d3i84ok

Kandydat polskiego rządu na przewodniczącego PE uznał, że jest to łamanie regulaminu tego organu. Saryusz-Wolski tłumaczy we wpisie na Twitterze, że "przy zmianie grupy zachowuje się członkostwo", a cała sytuacja to "vendetta PO".

W komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego Saryusza-Wolskiego zastąpi europosłanka PO Julia Pitera, a jego miejsce w komisji spraw konstytucyjnych zajmie Michał Boni. Polityki przejdzie do komisji petycji, w miejsce zwolnione po Piterze.

d3i84ok

To rezultat wykluczenia Saryusza-Wolskiego z Platformy Obywatelskiej oraz z centroprawicowej Europejskiej Partii Ludowej, która tworzy największą frakcję w europarlamencie.

Europoseł został wyrzucony z tych partii w ubiegłym tygodniu, gdy polski rząd oficjalnie zgłosił jego kandydaturę na przewodniczącego Rady Europejskiej.

EPL popierała kandydaturę dotychczasowego szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, który w czwartek został wybrany przez przywódców państw UE na drugą kadencję na tym stanowisku. Przeciwny jego reelekcji był tylko polski rząd.

d3i84ok

Podziel się opinią

Share
d3i84ok
d3i84ok
Więcej tematów