Trwa ładowanie...
d1beuik
Jacek Ozdoba oraz prof. Jarosław Flis gośćmi programu "Tłit"

Jacek Ozdoba oraz prof. Jarosław Flis gośćmi programu "Tłit"

Marek Kacprzak zaprasza na "Tłit". Od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Gośćmi programu będą Jacek Ozdoba (Solidarna Polska) oraz prof. Jarosław Flis z UJ.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1beuik

W środę odbyło się posiedzenie zarządu PiS, na którym omawiana była m.in. dalsza przyszłość Zjednoczonej Prawicy. Oczekiwany przez media komunikat o konkretnych rozwiązaniach jednak się nie pojawił. W zdawkowych słowach rzecznika PiS Anita Czerwińska poinformowała za to, że "piłka jest po stronie Solidarnej Polski", a partia rządząca jest gotowa na "konstruktywną współpracę".

Politolodzy mówią wprost: Zbigniew Ziobro gra na czas, co może być pewnego rodzaju strategią negocjacyjną, a na pewno oznacza to, że PiS postawił przed Solidarną Polską warunki trudne do zaakceptowania.

d1beuik

W tle sporu na linii Ziobro-Kaczyński pojawia się postać zwłaszcza tego drugiego. Z najnowszych doniesień medialnych wynika, że prezes PiS może wejść do rządu jako ekspert ds. bezpieczeństwa, co w praktyce dałoby mu władzę nad resortami sprawiedliwości, obrony narodowej oraz spraw wewnętrznych i administracji.

O trwające negocjacje ws. koalicji Zjednoczonej Prawicy oraz prognozy na przyszłość w programie "Tłit" będą pytani Jacek Ozdoba - wiceminister klimatu oraz prof. Jarosław Flis z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Rozmowy poprowadzi Marek Kacprzak.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d1beuik

Podziel się opinią

Share
d1beuik
d1beuik
Więcej tematów