Trwa ładowanie...
dahigm2

Jacek Międlar został zatrzymany przez ABW

Mowa nienawiści - z tego powodu Jacek Międlar został zatrzymany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Informację przekazał w Sejmie Grzegorz Braun z Konfederacji. Potwierdził ją rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Międlar to były ksiądz
Jacek Międlar to były ksiądz (Forum)
dahigm2
  • Konfederacja zorganizowała w Sejmie briefing dotyczący zatrzymania przez ABW Jacka Międlara
  • Powodem zatrzymania miało być "propagowanie faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego"
  • Międlar zachęcał do udziału w demonstracji w związku z rocznicą wprowadzenia stanu wojennego

Do zatrzymania Jacka Międlara przez ABW doszło rano na Dolnym Śląsku. - Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, długa broń, wyłamana furtka, a więc pokaz siły. W tej sytuacji Konfederacja czuje się zobowiązana do kilku stwierdzeń i zadania kilku pytań - podkreślił w Sejmie poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

- Czy mamy do czynienia z zagrożeniami bezpieczeństwa publicznego, które uzasadniają tego typu działania? - zapytał. Zaznaczył, że za działania służb odpowiada premier Mateusz Morawiecki oraz nadzorujący służby Mariusz Kamiński. - Niechaj mają świadomość, że od dzisiejszego ranka to oni osobiście ponoszą odpowiedzialność za zdrowie i życie redaktora Jacka Międlara - podkreślił.

dahigm2

Jaki jest powód zatrzymania? Jak powiedział Braun, funkcjonariusze ABW powoływali się na przepisy dotyczące propagowaniu faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego. Międlar zachęcał do udziału w demonstracji poświęconej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, która dzisiaj odbędzie się we Wrocławiu.

Zobacz też: Kaleta nie odpuszcza Trzaskowskiemu. Broni raportu ws. LGBT

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn potwierdził, że ABW zatrzymało Międlara.

dahigm2

"Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali Jacka M., w związku z podejrzeniem publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych poprzez publikację w dniu 9 listopada 2019 r. na portalu internetowym artykułu pt. 'Polska w cieniu żydostwa. O masowej zdradzie i dywersji wobec odradzającego się Państwa, czyli skrywana prawda na stulecie odzyskania niepodległości'" - wyjaśnił Żaryn w komunikacie przekazanym PAP.

*Przeczytaj także: *

Były ksiądz Jacek Międlar wydał autobiografię. Atakuje Kościół, Żydów i ujawnia, że został ojcem

Skandaliczne słowa Międlara. Policja zajmuje się nagraniem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dahigm2

Podziel się opinią

Share

dahigm2

dahigm2
Więcej tematów