Trwa ładowanie...

Były ksiądz Jacek Międlar wydał autobiografię. Atakuje Kościół, Żydów i ujawnia, że został ojcem

Porównuje się do zamordowanego ks. Jerzego Popiełuszki, a pogrom w Jedwabnem nazywa "perfidnym żydowskim kłamstwem". Wskazuje homoseksualistów i pedofilów w polskim Kościele. Niecałe dwa lata po zrzuceniu sutanny przyznaje, że ma rodzinę i został ojcem. Były ksiądz Jacek Międlar wydał swoją autobiografię.

Były ksiądz Jacek Międlar wydał autobiografię. Atakuje Kościół, Żydów i ujawnia, że został ojcemŹródło: WP.PL, fot: Krzysztof Kaniewski
djfuaas
djfuaas

Sieć Empik wycofała z oferty książkę Międlara. W związku z tym przypominamy nasz tekst dotyczący jego autobiografii. Niemal dwa lata temu Jacek Międlar w atmosferze skandalu odszedł ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Kościelni przełożeni próbowali go zdyscyplinować, przenosząc z parafii do parafii i nakładając zakaz wystąpień publicznych. Zarzucano mu uprawianie polityki z ambony i nacjonalistyczne wystąpienia. Po głośnym kazaniu z okazji rocznicy założenia ONR, gdy policja badała, czy szerzył mowę nienawiści, Międlar odszedł ze stanu duchownego.

Niedanwo wydał autobiografię "Moja walka o prawdę. Wyznania byłego księdza". "Zrzucając sutannę, stałem się wolny" - pisze Jacek Międlar. I nie chodzi tu tylko o - jak to nazywa - knebel, który chciały mu nałożyć władze kościelne, nakładając na niego zakaz wypowiadania się. Okazuje się, że wolność Międlara dotyczy także życia prywatnego. W epilogu do książki informuje, że założył rodzinę.

Obowiązuje celibat

"Występując ze Zgromadzenia w 2016 roku nie spodziewałem się, że Chrystus pokieruje moimi drogami w taki cudowny sposób, stawiając na mojej drodze wyjątkową kobietę i uszczęśliwiając mnie przecudną córką". Jednocześnie były ksiądz przyznaje, że cały czas obowiązuje go celibat i nie otrzymał jeszcze dyspensy w tej sprawie.

djfuaas

Założenie rodziny ma świadczyć o tym, że jest "normalnym Polakiem", a nie "homoseksualistą, który chowa swoją gejowską orientację pod płaszczykiem walki z homo-lobby w Kościele katolickim. Nie jest też skrzywdzonym przez współbraci eksksiędzem".

Wcześniej pisze, że zanim wstąpił do seminarium, zerwał z dziewczyną, ale "praktycznie do ostatniego dnia 'na wolności' kobiety wciąż przewijały się w jego życiu".

"Papież Franciszek otacza się gejami"

W rozdziale "Homno-narybek" Międlar pisze o homoseksualistach, z którymi zetknął się w seminarium. "Jednego z seminarzystów 'Orchard Lake' doskonale pamiętam. Miał na imię Szymon i już na pierwszym roku studiów dałem mu niecenzuralną ksywkę 'pedał'. (…) Okazało się, że Szymon i dwaj inni klerycy stworzyli homoseksualny tercet".

Wymienia też kilka przypadków homoseksualistów oraz pedofilów, którzy mają pracować z dziećmi i odprawiać msze, a wiedzę o ich skłonnościach rzekomo mają przełożeni kościelni. Jak pisze Międlar, jest specjalna parafia, do której mają trafiać księża "mający słabość do osób tej samej płci".

djfuaas

"Populizm i zakłamanie watykańskich możnowładców sięga zenitu, a wojna z homoseksualnym lobby ogranicza się jedynie do słów, a papież Franciszek otacza się gejami w sutannach. Stopniowo jesteśmy przyzwyczajani do pederastii w Kościele, jak do czegoś absolutnie normalnego" - pisze były ksiądz. A Wrocław nazywa "swoistą wylęgarnią homo-księży" i publikuje SMS-y, które mieli wymieniać ksiądz z parafianinem.

Umorzone postępowanie

W rozdziale "Sprofanowany napletek" Międlar pisze o konsekwencjach, jakie poniósł po kontrowersyjnym kazaniu w Białymstoku. Po tym wydarzeniu policja pod nadzorem prokuratury sprawdzała, czy nawoływał do nienawiści. Postępowanie jednak umorzono.

- Największą przeszkodą na drodze ruchu wolnościowego, zdążającego do umocnienia narodu, nie są oligarchowie, mafia, establishment czy wrogowie, ale jest zwykłe tchórzostwo, zwykła żydowska pasywność (...). Ciemiężyciele i pasywny żydowski motłoch będzie chciał was rzucić na kolana, przeczołgać, przemielić, przełknąć, przetrawić, a na koniec będzie chciał was wypluć, bo jesteście niewygodni - mówił wówczas w czasie mszy z okazji rocznicy powstania ONR.

djfuaas

Międlar pisze, że po tej mszy przełożeni w Kościele postanowili "zabić jego kapłaństwo". I porównuje się do zamordowanego ks. Jerzego Popiełuszki.

Były ksiądz sporo miejsca poświęca kwestii żydowskiej. Pisze o "żydowskich imperialistach", "izraelskiej tłuszczy" i "posłusznych dwużydzianach". Przekonuje także, że "jednym z istotnych elementów przemysłu Holokaustu jest fabrykowanie tzw. legend holokaustowych". Jego zdaniem "cierpienia żydowskie" są zazwyczaj wyolbrzymiane, a "obowiązująca obecnie wersja mordu w Jedwabnem to perfidne żydowskie kłamstwo".

Kaczyński i żydowska loża masońska

Międlar przypomina także, że to z inicjatywy prezydenta Lecha Kaczyńskiego wskrzeszono w 2007 r. "najstarszą żydowską lożę masońską B'nai B'rith". Cały rozdział poświęcony jest Jonny'emu Danielsowi. Były ksiądz pisze, że działający w Polsce specjalista od PR może być agentem Mossadu. "W internecie krążą zdjęcia Danielsa z Mateuszem Morawieckim, Andrzejem Dudą, o. Tadeuszem Rydzykiem. Czy ci państwo kiedykolwiek zastanowili się, kim naprawdę jest człowiek, który w produkowaniu kłamstw na temat Polski ani na krok nie ustępuje Janowi T. Grossowi?".

djfuaas

W lutym Międlar został skazany na pół roku ograniczenia wolności i 30 godzin prac społecznych za znieważenie posłanki Joanny Scheuring-Wielgus. "Konfidentka, zwolenniczka zabijania (aborcji) i islamizacji. Kiedyś dla takich była brzytwa! Dziś prawda i modlitwa?" - napisał o niej na Twitterze. W książce kilka razy powtarza, że powiedział prawdę.

W autobiografii atakuje wielu hierarchów Kościoła katolickiego. Kard. Dziwisz - według Międlara - przez krakowskich kapłanów zwany "kapciowym" i "parasolnikiem" kupczył krwią Jana Pawła II, sprzedając relikwie, by pozyskać dotacje na budowane sanktuarium nieżyjącego już papieża. Abp Stanisław Gądecki "od wielu lat 'robi dobrze' społeczności żydowskiej". Abp. Kazimierz Nycz "napuszcza na Polskę islamskich imigrantów". A abp Józef Kupny "chroni pod swoimi skrzydłami kurialnych homoseksualistów".

WP.PL
Źródło: WP.PL

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Pyton tygrysi terroryzuje mieszkańców Mazowsza. Kieruje się na wschód

djfuaas
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djfuaas
Więcej tematów