Trwa ładowanie...

Jacek Kurski zadarł z Tadeuszem Rydzykiem. TVP nie chciała pokazać jego reklamy

Jacek Kurski, prezes TVP, podpadł o. Tadeuszowi Rydzykowi. Kontrolowany przez redemptorystę "Nasz Dziennik" publicznie skarży się na cenzurę. Telewizja nie chciała wyemitować reklamy dziennika, bo pojawiało się w niej w negatywnym kontekście słowo "homoseksualizm".
Share
Ojciec Tadeusz Rydzyk
Ojciec Tadeusz RydzykŹródło: PAP, Fot: Tytus Żmijewski
d4a7vzx

"Nasz Dziennik", tytuł z medialnego koncernu o. Tadeusza Rydzyka, walczy o poszerzenie bazy odbiorców. W tym celu redakcja chciała wyemitować w TVP reklamy weekendowego magazynu. Ale po przesłaniu do Biura Reklamy gotowego spotu, przyszła odpowiedź odmowna. „Nie nadaje się: reklama narusza art. 16 b ust. 3 pkt 2 ustawy o radiofonii i telewizji, przekaz handlowy nie może zawierać treści dyskryminujących ze względu m.in. na orientację seksualną” - napisał pracownik TVP.

Całą sytuację opisuje "Nasz Dziennik" nie szczędząc podwładnym Jacka Kurskiego słów krytyki. Redakcja przekonuje, że reklama nie miała żadnych elementów ocennych wobec homoseksualizmu. Odrzucono także drugą wersję spotu, zgodzono się dopiero na trzeci scenariusz. Nie mówi się w nim wprost o homoseksualizmie, tylko przytacza słowa Mickiewicza piszącego o "dwóch orłach w jednym gnieździe".

d4a7vzx

Podziel się opinią

Share
d4a7vzx
d4a7vzx
Więcej tematów