Trwa ładowanie...
dmma3d7

Jacek Kapica składa zażalenie na decyzję prokuratury. Jest niezadowolony z 0,5 mln zł kaucji

Zatrzymany w zeszłym tygodniu były wiceminister finansów w rządzie PO-PSL złożył zażalenie na decyzję prokuratury. Ta nakazała mu wpłacić 0,5 mln poręczenia majątkowego i zabroniła zajmować się doradztwem w branży hazardowej. Kapica nie zgadza się z zastosowanymi wobec niego środkami zapobiegawczymi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do czasu wydania decyzji Jacek Kapica nie musi wpłacać pieniędzy
Do czasu wydania decyzji Jacek Kapica nie musi wpłacać pieniędzy (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
dmma3d7

W ubiegły czwartek na polecenie Prokuratury Okręgowej w Białymstoku doszło do zatrzymania Jacka Kapicy. Były szef Służby Celnej usłyszał zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Prokuratura zastosowała wobec niego środki zapobiegawcze.

Na Kapicę nałożono poręczenie majątkowe w wysokości 0,5 mln zł oraz nakazano mu powstrzymać się od działalności związanej z doradzaniem w branży hazardowej. Były wiceminister finansów złożył zażalenie na decyzję prokuratury, w którym nie zgadza się m.in. z zaproponowaną kaucją - informuje portal rmf24.pl.

Zobacz także: Żakowski o zatrzymaniu Kapicy. "To zemsta"

W przypadku gdyby prokuratura nie uznała zażalenia Kapicy, wtedy wniosek zostanie skierowany do sądu, który zajmie się sprawą. Do czasu wydania decyzji przez prokuraturę były wiceminister finansów nie musi wpłacać pieniędzy w ramach poręczenie majątkowego. Były szef Służby Celnej nie przyznał się do winy. "Jestem przygotowany do kolejnego etapu batalii o prawdę i rzetelność służb w Polsce" - napisał na Twitterze polityk.

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dmma3d7

Podziel się opinią

Share
dmma3d7
dmma3d7
Więcej tematów