Trwa ładowanie...

Jacek Kapica składa zażalenie na decyzję prokuratury. Jest niezadowolony z 0,5 mln zł kaucji

Zatrzymany w zeszłym tygodniu były wiceminister finansów w rządzie PO-PSL złożył zażalenie na decyzję prokuratury. Ta nakazała mu wpłacić 0,5 mln poręczenia majątkowego i zabroniła zajmować się doradztwem w branży hazardowej. Kapica nie zgadza się z zastosowanymi wobec niego środkami zapobiegawczymi.

Share
Jacek Kapica składa zażalenie na decyzję prokuratury. Jest niezadowolony z 0,5 mln zł kaucji
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d3rve96

W ubiegły czwartek na polecenie Prokuratury Okręgowej w Białymstoku doszło do zatrzymania Jacka Kapicy. Były szef Służby Celnej usłyszał zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Prokuratura zastosowała wobec niego środki zapobiegawcze.

Na Kapicę nałożono poręczenie majątkowe w wysokości 0,5 mln zł oraz nakazano mu powstrzymać się od działalności związanej z doradzaniem w branży hazardowej. Były wiceminister finansów złożył zażalenie na decyzję prokuratury, w którym nie zgadza się m.in. z zaproponowaną kaucją - informuje portal rmf24.pl.

d3rve96

Zobacz także: Żakowski o zatrzymaniu Kapicy. "To zemsta"

W przypadku gdyby prokuratura nie uznała zażalenia Kapicy, wtedy wniosek zostanie skierowany do sądu, który zajmie się sprawą. Do czasu wydania decyzji przez prokuraturę były wiceminister finansów nie musi wpłacać pieniędzy w ramach poręczenie majątkowego. Były szef Służby Celnej nie przyznał się do winy. "Jestem przygotowany do kolejnego etapu batalii o prawdę i rzetelność służb w Polsce" - napisał na Twitterze polityk.

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3rve96

Podziel się opinią

Share
d3rve96
d3rve96
Więcej tematów