Trwa ładowanie...
d4mksbi

Jacek Czaputowicz o wspólnym stanowisku Polski i Izraela. "To byłoby dobre"

- Można sobie wyobrazić prace nad wspólnym stanowiskiem rządu Polski i Izraela ws. noweli ustawy o IPN – stwierdził minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Czaputowicz o wspólnym stanowisku Polski i Izraela. "To byłoby dobre"
(PAP, Fot: STEPHANIE LECOCQ)
d4mksbi

Jak mówił w radiowej "Jedynce", to byłoby dobre rozwiązanie, które mogłoby uspokoić sytuację. Jednak do prac nad wspólnym stanowiskiem potrzebna jest zgoda obu stron.

Jacek Czaputowicz zapewniał, że stosunki z Izraelem są sojusznicze i w polskim interesie jest wspieranie się na forum międzynarodowym. Zdaniem szefa MSZ, obecny kryzys wokół nowelizacji ustawy o IPN jest incydentem, który trzeba szybko rozwiązać.

Jacek Czaputowicz o relacjach z UE

Minister spraw zagranicznych był też pytany o spór z Komisją Europejską dotyczący reformy sądownictwa. – Naszym zdaniem interpretacja ustaw przez ekspertów KE nie jest właściwa – mówił w "Sygnałach Dnia" Jacek Czaputowicz. I dodał, że Polska będzie dalej przekonywać, co do zmian w sądownictwie.

d4mksbi

Po czwartkowym spotkaniu szefa MSZ z Fransem Timmermansem, wiceszef KE stwierdził, że w najbliższym czasie powinno zostać wypracowane rozwiązanie ws. praworządności. Jacek Czaputowicz nie wykluczył, że w ustawach dotyczących wymiaru sprawiedliwości dojdzie do pewnych zmian.

Zobacz też: prezydent podpisze nowelizację ustawy o IPN

d4mksbi

Podziel się opinią

Share
d4mksbi
d4mksbi
Więcej tematów