Trwa ładowanie...
d8m70ca

Timmermans po spotkaniu z Czaputowiczem. "Będziemy mieli rozwiązanie ws. praworządności"

- Mam nadzieję, że w ciągu kilku tygodni będziemy mieli rozwiązanie w sprawie praworządności - powiedział Frans Timmermans po spotkaniu z Jackiem Czaputowiczem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rozmowy dotyczyły reform sprawiedliwości w Polsce
Rozmowy dotyczyły reform sprawiedliwości w Polsce (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d8m70ca

Timmermans został przyjęty przez Czaputowicza na lunchu w rezydencji stałego przedstawiciela RP przy UE w położonej na obrzeżach Brukseli dzielnicy Woluwe-Saint-Pierre.

- Atmosfera jest bardzo dobra. Mam nadzieję, że uda nam się znaleźć rozwiązanie w ciągu kilku tygodni lub miesięcy - powiedział Timmermans. - Mam nadzieję, że będę mógł pojechać do Warszawy, prawdopodobnie w marcu. W Unii Europejskiej staramy się znaleźć rozwiązania na drodze dialogu, nawet jeśli się nie zgadzamy.

d8m70ca

Timmermans zapytany po spotkaniu o kroki, jakie powinna podjąć teraz Polska, wiceszef KE odpowiedział, że rekomendacje Komisji w tej sprawie "wciąż są na stole", podaje portal onet.pl.

Przed południem minister Czaputowicz spotkał się z szefową unijnej dyplomacji Federiką Mogherini. Wspólnie omawiali kwestie bezpieczeństwa we wschodniej i południowej części Europy oraz o nowej strategii UE dla Bałkanów Zachodnich.

Komisja Europejska, uruchamiając w grudniu procedurę z art. 7.1. wobec Polski wskazała, jakie działania muszą podjąć władze, aby odpowiedzieć na jej zastrzeżenia. Chodzi m.in. o wprowadzenie zmian do ustawy o Sądzie Najwyższym, w tym o niestosowanie obniżonego wieku emerytalnego wobec obecnych sędziów. Warszawa dostała trzy miesiące na odpowiednie działania.

Źródło: onet.pl

d8m70ca

Podziel się opinią

Share

d8m70ca

d8m70ca
Więcej tematów