Trwa ładowanie...
d2op2wx

Jacek Czaputowicz o sporze z Izraelem. "Nie widzę powodu, by zmieniać nowelizację ustawy o IPN"

Minister spraw zagranicznych stwierdził, że projekt nowych przepisów nie ogranicza wolności badań naukowych. Nowelizacja ustawy wprowadza kary m.in. za przypisywanie polskiemu państwu i narodowi odpowiedzialności za zbrodnie okresu II wojny światowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Według Jacka Czaputowicza głosy krytyczne nie mają uzasadnienia
Według Jacka Czaputowicza głosy krytyczne nie mają uzasadnienia (Agencja Gazeta)
d2op2wx

- Być może należałoby tłumaczyć, jak my ją (ustawę o IPN – przyp. red.) interpretujemy – mówił w TVP1 minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.

Dodał, że głosy krytyczne wobec ustawy nie mają uzasadnienia. Polska powinna prowadzić rozmowy na szczeblu dyplomatycznym oraz dialog społeczny na temat przyjętych przez Sejm przepisów.

W środę rano marszałek Senatu Stanisław Karczewski stwierdził na antenie Polskiego Radia, że ustawa powinna wejść w życie, jak najszybciej. Skłania się, żeby Senat przyjął nowelizację ustawy o IPN na obecnym posiedzeniu.

d2op2wx

Zobacz też: ambasador Izraela w Polsce w wywiadzie dla Wirtualnej Polski, zdradza skąd według niej taka data nowelizacji ustawy o IPN i jakie jest jej przesłanie do narodowców

W piątek Sejm przyjął nowelizację, która wprowadza kary grzywny lub karę do 3 lat więzienia za przypisywanie polskiemu narodowi lub państwu odpowiedzialności za zbrodnie z okresu II wojny światowej. Chodzi m.in. o określenie "polskie obozy śmierci". Ambasador Izraela w rozmowie z Wirtualną Polską zauważa, że nowelizacja ustawy może spowodować, że karane będzie też mówienie o szmalcownikach.

d2op2wx

Podziel się opinią

Share

d2op2wx

d2op2wx
Więcej tematów