Trwa ładowanie...
d4bbhc9

Jacek Czaputowicz nowym podsekretarzem stanu w MSZ

Premier Beata Szydło podpisała wczoraj nominację Jacka Czaputowicza na stanowisko podsekretarza stanu w MSZ. Będzie odpowiadał za sprawy prawne i traktatowe - poinformował resort na swoich stronach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Szydło podpisała nominację Jacka Czaputowicza na stanowisko podsekretarza stanu w MSZ.
Beata Szydło podpisała nominację Jacka Czaputowicza na stanowisko podsekretarza stanu w MSZ. (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d4bbhc9

Jacek Czaputowicz jest profesorem, absolwentem Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie, dziś Szkoła Główna Handlowa. Doktorat bronił w Instytut Studiów Politycznych PAN, a habilitację zrobił na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW.

MSZ podaje na stronie, że w latach 70-tych i 80-tych działał w opozycji demokratycznej. W latach 1988-90 był członkiem Komitetu Obywatelskiego przy przewodniczącym NSZZ „Solidarność”. W 1990 r. rozpoczął pracę w MSZ - był wicedyrektorem, a następnie dyrektorem Departamentu Konsularnego i Wychodźstwa. Od 1998 do 2006 r. był zastępcą Szefa Służby Cywilnej. W latach 2006-2008 pełnił funkcję dyrektora Departamentu Strategii i Planowania Polityki Zagranicznej MSZ. Od 2008 do 2012 r. był dyrektorem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. Od stycznia 2017 r. pełnił funkcję dyrektora Akademii Dyplomatycznej MSZ.

d4bbhc9

Polityka międzynarodowa. Sondaż WP: Polacy zaniepokojeni naszą pozycją na świecie

Jest autorem ponad 100 artykułów i monografii naukowych, m.in.: „Teorie stosunków międzynarodowych. Krytyka i systematyzacja”, „Bezpieczeństwo międzynarodowe. Współczesne koncepcje”, „Suwerenność".

Źródło: MSZ

d4bbhc9

Podziel się opinią

Share
d4bbhc9
d4bbhc9
Więcej tematów