Trwa ładowanie...
d10u8a5
tvp1
27-07-2007 08:00

'Ja wam pokaże!' jesienią jako serial w Jedynce


Jeden z najpopularniejszych filmów ubiegłego sezonu został
przeniesiony na mały ekran. TVP1 pokaże go po wakacjach.

d10u8a5
d10u8a5

Powieści Katarzyny Grocholi "Ja wam pokażę!" z sukcesem przeniesiona w zeszłym roku do kin, doczekała się telewizyjnej wersji. Scenariusz 13-odcinkowego serialu napisała również Grochola, reżyserią zajął się Denis Delić, współreżyser, wraz z Marcinem Ziembińskim, filmu "Dublerzy".

Wydaje się, że Jedynka zapewniła sobie murowany hit tej jesieni. "Ja wam pokażę!" miał w zeszłym roku drugie najlepsze otwarcie, przyciągając do kin tylko w pierwszym weekend 295 tys. osób. W trakcie sześciu pierwszych tygodni obejrzało go przeszło 940 tys. osób, co dało mu status jednego z najpopularniejszych obrazów ubiegłego roku.

W drugiej części bestselleru Grocholi Judyta (Edyta Jungowska)
i Adam (Radosław Krzyżowski) przeżywają wielką miłość. Córka Judyty - Tosia - lada dzień skończy osiemnaście lat, jest zazdrosna o matkę i pozostaje w ciągłym konflikcie z Adamem. Mimo problemów para chce się pobrać. Planują romantyczny ślub na Seszelach, ale pojawiają się problemy: paszport Judyty stracił ważność, a w redakcji naczelny chce wprowadzić duże zmiany. Adam otrzymuje zaś propozycję wyjazdu do USA na półroczne stypendium.

W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Martę Lipińską, Krzysztofa Kowalewskiego, Waldemara Błaszczyka, czy Agnieszkę Włodarczyk.

d10u8a5

Katarzyna Grochola jako pisarka zadebiutowała w 1997 roku książką "Przegryźć dżdżownicę", graną później jako monodram przez Joannę Żółkowską. Jej utwory dramatyczne "Pozwól mi odejść" i "Kot mi schudł" otrzymały cztery nagrody w konkursie dramatycznym Tespis 2000. Jest współautorką scenariusza serialu "M jak miłość". Wydała tomy opowiadań "Podanie o miłość" (2001) i "Upoważnienie do szczęścia" (2003), a także, wspólnie z Andrzejem Wiśniewskim, książkę "Związki i rozwiązki miłosne". Wielką popularność przyniósł jej cykl "Żaby i anioły". Wszystkie trzy części cyklu sprzedały się w łącznym nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy. Część pierwsza, "Nigdy w życiu", została sfilmowana przez Ryszarda Zatorskiego. W 2005 roku ukazała się powieść "Osobowość ćmy", inaugurująca działalność Wydawnictwa Autorskiego - własnego wydawnictwa Grocholi.

TVP nie podała na razie dokładnego dnia emisji "Ja wam pokażę!".

d10u8a5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10u8a5
Więcej tematów