Trwa ładowanie...
d1ng8wt

Izraelskie wojska zablokowały siedzibę Arafata w Ramalli

W nocy wojska izraelskie
na kilka godzin zablokowały siedzibę palestyńskiego lidera Jasera
Arafata w Ramalli na Zachodnim Brzegu Jordanu.

d1ng8wt
d1ng8wt

Kilkanaście izraelskich pojazdów wojskowych zajęło pozycje wokół głównej kwatery Arafata - budynków kompleksu Mukata, blokując pięć głównych dróg dojazdowych. Agencja France Presse, relacjonująca akcję wojska, sugerowała, iż może dojść do ataku na biura palestyńskiego przywódcy. Ostatecznie jednak nic takiego się nie stało i nad ranem oddziały wycofały się.

Izraelski resort obrony poinformował następnie, że celem operacji było zatrzymanie terrorystów ukrywających się w kwaterze Arafata i stąd planujących antyizraelskie akcje. Nie poinformowano jednak o żadnych aresztowaniach.

Ministerstwo Obrony Izraela ponownie przy okazji oskarżyło Arafata o to, że blokuje działania pokojowe. Jednocześnie zdementowano wiadomość, podawaną przez izraelskie media w ostatnich dniach, że przywódca Autonomii Palestyńskiej zostanie usunięty z Ramalli i odesłany do Strefy Gazy po wycofaniu ze Strefy wojsk izraelskich i likwidacji osiedli żydowskich na tych ziemiach, zgodnie z planem premiera Ariela Szarona. Arafat od dwu lat pozostaje izolowany w swej kwaterze w Ramalli.

d1ng8wt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ng8wt
Więcej tematów