Trwa ładowanie...

Izba Dyscyplinarna "uchyla” immunitet sędzi Beacie Morawiec

Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego w poniedziałek nieprawomocnie uchyliła immunitet krakowskiej sędzi Beacie Morawiec. To efekt wniosku prokuratury, która zapowiada postawienie sędzi m.in. zarzutów korupcyjnych.
Share
W Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego w poniedziałek trwało niejawne posiedzenie ws. wniosku prokuratury o uchylenie immunitetu krakowskiej sędzi Beaty Morawiec
W Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego w poniedziałek trwało niejawne posiedzenie ws. wniosku prokuratury o uchylenie immunitetu krakowskiej sędzi Beaty Morawiec Źródło: PAP, Fot: Łukasz Gągulski
d4ls1ec

Poniedziałkowe posiedzenie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego w sprawie wniosku śledczych o uchylenie immunitetu krakowskiej sędzi Beaty Morawiec było niejawne. Wniosek do SN jeszcze w połowie września skierował Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej.

"Nielegalna Izba Dyscyplinarna "uchyla” immunitet sędzi Beacie Morawiec" - przekazał w poniedziałek wieczorem w mediach społecznościowych adwokat Michał Wawrykiewicz z Inicjatywy "Wolne Sądy".

Z kolei rzecznik dyscyplinarny Przemysław Radzik poinformował, że Izba Dyscyplinarna przy udziale prokuratora i rzecznika dyscyplinarnego, orzekła o uchyleniu immunitetu Beacie M., sędzi Sądu Okręgowego w Krakowie, a także" o zawieszeniu jej w czynnościach służbowych na czas postępowania i obniżeniu jej wynagrodzenia o 50 proc".

d4ls1ec

Stan nadzwyczajny. Szef klubu KO: "Dlaczego rząd do tej pory tego nie zrobił?"

Sędzia Beata Morawiec o zarzutach: to atak

Prokuratura chciała postawić sędzi Beacie Morawiec zarzuty "przywłaszczenia środków publicznych, działania na szkodę interesu publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, nadużycia uprawnień i przyjęcia korzyści majątkowej".

d4ls1ec

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukali dom byłej prezes Sądu Okręgowego w Krakowie. Morawiec niemal od początku wskazuje na polityczne motywy działań śledczych.

- Atak na sędziów jest dobrym tematem zastępczym, który ma przykryć błędy władzy - mówiła sędzia po tym, jak CBA zabrało z jej mieszkania laptopa.

Wątpliwości wobec działań prokuratury w stosunku do krakowskiej sędzi zgłaszał też Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

- Sędzia Morawiec jest jedną z liderek środowiska sędziowskiego i przewodniczy stowarzyszeniu Themis. W przeszłości miała proces z ministrem sprawiedliwości, w związku z tym należy szczególnie uważać na motywację działań prokuratury - mówił WP Adam Bodnar.

d4ls1ec

Sędzia Morawie znana jest z krytycznych wypowiedzi na temat działań ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ls1ec

Podziel się opinią

Share
d4ls1ec
d4ls1ec
Więcej tematów