Trwa ładowanie...

Iwona Szpala: Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna odejść

• Hanna Gronkiewicz-Waltz zlekceważyła sprawę reprywatyzacji - powiedziała w Radiu ZET Iwona Szpala
• Zdaniem Małgorzaty Zubik Gronkiewicz-Waltz miała złych doradców
• Szpala: politycy PiS straszliwie gonią za komisją, za naprawianiem krzywd, ale mogą nikogo nie złapać
• Zubik o komisji weryfikacyjnej: obawiam się, że to będą igrzyska

Iwona Szpala: Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna odejśćŹródło: Agencja Gazeta, fot: Dawid Zuchowicz
d1gcjks

- Władza, która jest obecnie w Warszawie, straciła mandat do rządzenia. Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna odejść. To nie jest kwestia, że ona nie dopatrzyła sprawy reprywatyzacji. Moim zdaniem ona to zlekceważyła - stwierdziła w Radiu ZET dziennikarka "Gazety Wyborczej" Iwona Szpala.

- Przykra sprawa, że taki ma być finał rządów pani prezydent, ale ta łatka będzie się za nią ciągnęła - dodała Małgorzata Zubik, współautorka tekstu o reprywatyzacji w Warszawie.

Dziennikarki są laureatkami nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego, którą przyznano im za ujawnienie afery reprywatyzacyjnej.

d1gcjks

- Nie wierzę, że prezydent miasta, którego całe centrum jest objęte roszczeniami, nie ma odrobiny pojęcia na temat tego, jakie są zasady obowiązywania dekretu Bieruta przy braku ustawy reprywatyzacyjnej - powiedziała Szpala. Zdaniem Zubik Gronkiewicz-Waltz miała złych doradców i zaniedbała dziedzinę reprywatyzacji. - Oddała pole komu innemu. Zaufała osobom z urzędu miasta i nie zajmowała się tą sprawą - uważa Małgorzata Zubik.

Pytana o komisję weryfikacyjną Szpala odpowiedziała: - Politycy PiS straszliwie gonią za komisją, za naprawianiem krzywd, ale mogą nikogo nie złapać.

Zubik dodała, że nie wyobraża sobie, by komisja miała badać wszystkie sprawy. - 4 tys. zwróconych nieruchomości, każda to są tomy akt. Do tego trzeba fachowców, a nie osób powołanych przez Sejm. Obawiam się tego, że to będą igrzyska - powiedziała Małgorzata Zubik.

d1gcjks
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gcjks
Więcej tematów