Trwa ładowanie...

Iwona Hartwich nie wystartuje do Sejmu. "Czuję się oszukana"

"Nie będę kandydować w wyborach do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej" - napisała Iwona Hartwich, mama niepełnosprawnego Jakuba. Poszło o miejsce na liście wyborczej w Toruniu.

Iwona Hartwich nie wystartuje do Sejmu. "Czuję się oszukana"Źródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d19fui7

O rezygnacji z kandydowania Iwona Hartwich poinformowała we wtorek późnym wieczorem na Facebooku.

"Chciałam oficjalnie poinformować, że nie będę kandydować w wyborach do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej. Podczas rozmów, na które zostałam zaproszona przez poważnego polityka Platformy Obywatelskiej, otrzymałam propozycję startu w wyborach z miejsca 3, na które się zgodziłam. Dzisiaj dowiedziałam się, że mam startować z miejsca nr 7" - napisała mama Jakuba.

Działaczka ruchu Rodzice Osób Niepełnosprawnych podkreśla, że jeszcze w lipcu była telefonicznie zapewniania, że "nic się nie zmieniło". Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, takie ustalenia miała z Tomaszem Lenzem, posłem PO na Sejm i szefem regionu kujawsko-pomorskiego Platformy Obywatelskiej.

d19fui7

- Jeszcze w lipcu pytałam, czy nic się nie zmieniło. Dostałam odpowiedź, cytuję: "Tylko miesiąc z czerwca na lipiec". Czuję się oszukana - powiedziała Wirtualnej Polsce Iwona Hartwich.

"Moje działania od 12 lat związane są z walką o poprawę sytuacji osób z niepełnosprawnościami w Polsce, dlatego dzisiejszą decyzję Platformy Obywatelskiej odbieram jako niepoważne potraktowanie nie tylko mojej osoby, ale również środowiska osób z niepełnosprawnościami. Cała sytuacja jest dla mnie bardzo przykra i czuję się oszukana" - kończy Hartwich.

Zapytaliśmy posła Tomasza Lenza, dlaczego Iwona Hartwich dostała znacznie gorsze miejsce na liście, niż wynikałoby to z wcześniejszych ustaleń. Do momentu publikacji tekstu nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

d19fui7

"Mamy pomysły"

O starcie Iwony Hartwich pisaliśmy w lipcu. Aktywistka RON miała kandydować z Torunia.

- Chcemy, żeby głos osób z niepełnosprawnościami naprawdę głośno wybrzmiał w Sejmie. Mamy pomysły, mamy 15 postulatów. Nie chodzi nam o budowanie nowego systemu, ale o zmianę, dzięki której osoby z niepełnosprawnościami w Polsce będą godnie żyć - powiedziała wówczas Wirtualnej Polsce.

Z jej startu na listach Platformy Obywatelskiej był zadowolony lider PO Grzegorz Schetyna. "To zaszczyt, że Koalicję Obywatelską budujemy z takimi wspaniałymi ludźmi jak Iwona Hartwich. Będą z nami kolejni społecznicy, aktywiści i samorządowcy. Razem zbudujemy lepszą do życia Polskę" - napisał na Twitterze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d19fui7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19fui7
Więcej tematów