Trwa ładowanie...
dsidm3t

Iwanow: nie będzie rosyjskiej broni jądrowej na Białorusi

Przebywający w Mińsku rosyjski minister obrony Siergiej Iwanow powiedział we wtorek, że Rosja nie planuje rozmieszczenia swojej broni nuklearnej na Białorusi.

Share
dsidm3t

Minister podkreślił, że Białoruś jest suwerennym państwem, które już dawno wybrało status kraju bez broni jądrowej. Rosja jest gwarantem tego statusu - zaznaczył Iwanow.

Siergiej Iwanow, który od niedawna jest ministrom obrony Rosji, potwierdził, że rosyjskie siły zbrojne mają zostać zredukowane w ciągu trzech najbliższych lat o prawie jedną trzecią. Ma się też zmienić ich struktura. Plany przewidują, że licząca obecnie 1,2 mln armia zostanie zredukowana o ok. 365 tys. ludzi.

Plany te przygotowała w ubiegłym roku kremlowska Rada Bezpieczeństwa, której sekretarzem był Siergiej Iwanow. Iwanowa - swojego zaufanego człowieka i weterana KGB - Putin mianował niedawno na stanowisko ministra obrony wierząc, że zdoła on przeprowadzić reformę armii. Reformę zapowiadano jeszcze za rządów Borysa Jelcyna, lecz nie ruszono z nią z miejsca, napotykając na opór ze strony władz wojskowych. (and)

dsidm3t

Podziel się opinią

Share
dsidm3t
dsidm3t
Więcej tematów