Trwa ładowanie...

IV fala wygasa? Rzecznik ministra zdrowia o obostrzeniach. "Nie ma takiego planu"

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz odniósł się do aktualnej sytuacji epidemicznej. Nadal jest dużo zgonów spowodowanych COVID-19. Mniejsze jest jednak zapotrzebowanie na łóżka covidowe. Rzecznik dodał, że rząd w najbliższym czasie nie planuje wprowadzenia obostrzeń. - Na dziś nie ma takiego planu - dodał.

Wojciech Andrusiewicz o sytuacji epidemicznej Wojciech Andrusiewicz o sytuacji epidemicznej Źródło: East News
d20sfrd
d20sfrd

Wojciech Andrusiewicz przekazał najnowsze informacje związane z epidemią koronawirusa w Polsce. - Nie ma w kraju województwa, gdzie spadki zakażeń byłyby niższe niż 20 proc. - przekazał rzecznik resortu zdrowia.

IV fala koronawirusa w Polsce

Wojciech Andrusiewicz przekazał, że po świętach w szpitalach odnotowany został delikatny wzrost zapotrzebowania na łóżka covidowe. - Ale gdy patrzymy na te dane tygodniowe: w 15 województwach zauważyliśmy spadek zajętych łóżek covidowych - stwierdził rzecznik.

- Niestety nadal jest wysoki pułap w liczbie zgonów - dodał Andrusiewicz i przekazał, że we wtorek służby odnotowały 549 zgonów spowodowanych COVID-19. 410 z tych osób nie były zaszczepione przeciwko COVID-19.

d20sfrd

Rzecznik resortu zdrowia powiedział, że pozytywną informacją jest to, że zaszczepionych przeciwko COVID-19 jest 150 tys. dzieci. Dotychczas na szczepienie zapisało się 270 tys. nieletnich.

- Mimo rosnącego zakażenia wariantu Omikron, po świętach liczby w Polsce nie zaczynają dynamicznie rosnąć - przekazał Wojciech Andrusiewicz i dodał, że rząd nie planuje wprowadzić nowych obostrzeń w tym tygodniu.

Zobacz też: Będzie „tsunami zakażeń”? Prof. Flisiak: Nastąpi nałożenie się jednej fali na drugą

Nowy wariant koronawirusa w Polsce

Waldemar Kraska na antenie TVP 1 przekazał, że w Polsce potwierdzono już 25 przypadków nowego wariantu. Zdaniem wiceministra zdrowia Omikron wywoła 5 falę koronawirusa.

d20sfrd

- Fala, która będzie wywołana przez nowy wariant koronawirusa, wariant Omikron, który w tej chwili już praktycznie w całej Europie Zachodniej powoduje bardzo dużą liczbę nowych przypadków zachorowań - powiedział wiceszef resortu zdrowia.

Koronawirus w Polsce. Raport Ministerstwa Zdrowia

Ostatniej doby Ministerstwo Zdrowia odnotowano 9843 nowych przypadków koronawirusa.

- Jeżeli spojrzymy tydzień do tygodnia - bo to porównanie jest bardzo ważne - to jest to 28 proc. mniej niż tydzień temu, czyli widzimy, że ten trend spadkowy, jeżeli chodzi o nowe zakażenia, utrzymuje się i to jest ta dobra wiadomość - tymi słowami skomentował wtorkowy raport Waldemar Kraska.

Z powodu COVID-19 zmarło 549 osób. - Ale jeżeli przyjrzymy się bliżej tym osobom, które niestety zmarły z powodu COVID-19, to 410 osób to są osoby, które nie były zaszczepione. Czyli ponad 75 proc. wszystkich zgonów to są osoby, które nie przyjęły żadnej szczepionki. To jest bardzo duża, porażająca liczba i myślę, że to jest koronny dowód na to, że szczepienia są skuteczne i warto się zaszczepić, bo można wtedy uniknąć tych najgorszych powikłań, czyli hospitalizacji i śmierci - przekazał wiceminister zdrowia.

d20sfrd

Źródło: TVP 1, PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d20sfrd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20sfrd
Więcej tematów