Trwa ładowanie...
d3rdltm

Irlandia: skandaliczny napis na urzędzie w Cork. Zniknął po interwencji Polaków

Nad drzwiami jednego z urzędów opieki społecznej w Cork w Irlandii nieznani sprawcy powiesili skandaliczny napis. Nawiązywał on treścią i wzorem do tego, który widnieje nad bramą obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Sprawą zajmuje się już irlandzka policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nieznani sprawcy powiesili skandaliczny napis nad drzwiami urzędu w Cork w Irlandii
Nieznani sprawcy powiesili skandaliczny napis nad drzwiami urzędu w Cork w Irlandii (Towarzystwo Irlandzko-Polskie / Irish Polish Society)
d3rdltm

Napis "Jobpath macht frei" nad drzwiami urzędu w Cork zauważyli w środę po południu Polacy mieszkający w Irlandii. Natychmiast zgłosili ten fakt kierownictwu placówki. Po 20 minutach skandaliczna naklejka została zdjęta - informuje serwis poloniairlandia.pl.

Urzędnicy zawiadomili o sprawie irlandzką policję, trwa poszukiwanie sprawców, który powiesili ten skandaliczny napis.

Zobacz także: Rozebrali się i zabili owcę w Auschwitz. Obniżono im wyrok

d3rdltm

Tymczasem zdjęcia urzędu z naklejką "Jobpath macht frei" trafiły do sieci. Zauważyli je także pracownicy Muzeum Auschwitz-Birkenau. "Arbeit macht frei” było fałszywą, cyniczną iluzją, którą SS dawało więźniom obozu Auschwitz. Te słowa stały się jedną z ikon ludzkiej nienawiści. To bolesne, gdy ten symbol jest "interpretowany” nad biurem pracy w Cork. Proszę to usunąć" - napisali na oficjalnym koncie muzeum, zwracając się do pracowników irlandzkiego urzędu.

Irlandzki wydział ds. zatrudnienia i opieki społecznej w odpowiedzi poinformował Muzeum Auschwitz-Birkenau o tym, że rzeczywiście taki incydent miał miejsce. "Bardzo żałujemy, że tak się stało" - napisano. Autor wpisu dodał także, że o sprawie zawiadomiono już policję.

JobPath to rządowy program, który ma w założeniach pomóc osobom długotrwale bezrobotnym powrócić na rynek pracy. Osoby te - jak przypomina portal poloniairlandia.pl - są zatrudniane przez firmy biorące udział w programie. Za pracę bezrobotnego przez 12 miesięcy płaci państwo. Po tym okresie firma może kandydata zatrzymać, ale nie jest to jej obowiązkiem.

d3rdltm

Zobacz także: Skandaliczna grafika Telewizji Republika. "Marzy się w Polsce kolejne Auschwitz”

Program jest mocno krytykowany. Pracownicy są traktowani jak darmowa siła robocza: często są fatalnie traktowani przez pracodawców, zrzuca się na nich wiele obowiązków. Tylko jeden na pięciu znajduje po roku zatrudnienie.

Źródło: poloniairlandia.pl, irishtimes.com

d3rdltm

Podziel się opinią

Share

d3rdltm

d3rdltm
Więcej tematów