Trwa ładowanie...

Iran: Ali Chamenei chce odpowiedzi na groźby Donalda Trumpa

Ali Chamenei zaapelował do swoich rodaków, żeby odpowiedzieli na „groźby” prezydenta Donalda Trumpa. Najwyższy Przywódca Duchowy Iranu planuje odpowiedzieć prezydentowi USA w rocznicę rewolucji islamskiej z 1979 roku.

Share
Iran: Ali Chamenei chce odpowiedzi na groźby Donalda TrumpaŹródło: AFP, fot: Khamenei IR
d2iu3ee

- Żaden wróg nie sparaliżuje narodu irańskiego. (Donald Trump)
mówi, że powinniśmy się go obawiać. Nie! Naród irański odpowie na jego słowa 10 lutego i wówczas pokaże, co myśli o tego rodzaju groźbach - powiedział Ali Chamenei na spotkaniu z dowódcami wojskowymi w Teheranie.

Według Najwyższego Przywódcy Duchowego Iranu, Donald Trump potwierdził irańskie zarzuty o „zepsuciu” rządu USA. - Jesteśmy wdzięczni za ułatwienie nam życia, ponieważ pokazał nam prawdziwą twarz Ameryki. W kampanii wyborczej i później potwierdził to, co mówimy od ponad 30 lat o politycznym, gospodarczym, moralnym i społecznym zepsuciu w systemie władzy USA – powiedział Ali Chamenei.

Ali Chamenei po raz pierwszy wystąpił publiczne od 20 stycznia, czyli od objęcia przez Donalda Trupa prezydentury.
##Próba pocisku balistycznego
W zeszłym tygodniu władze Iranu potwierdziły informacje o przetestowaniu nowego pocisku balistycznego. Szef irańskiego MSZ zaznaczył, że próba nie naruszyła porozumienia nuklearnego z mocarstwami z 2015 roku ani rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ.

d2iu3ee

W odpowiedzi Donald Trump napisał na Twitterze, że Iran "został oficjalnie ostrzeżony" w sprawie wystrzelenia pocisku, a administracja amerykańska zastanawia się jak odpowiedzieć na tę próbę. Według doradcy prezydenta USA, Michaela Flynna, testy rakiety naruszyły rezolucję zakazującą Iranowi prac na rakietami balistycznymi zaprojektowanymi, by przenosić broń jądrową. Ale władze tego państwa twierdzą też, że nie prowadzą żadnych prac nad pociskami przenoszącymi broń jądrową.

d2iu3ee
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2iu3ee
Więcej tematów