Trwa ładowanie...

Irak: co najmniej 21 śmiertelnych ofiar powodzi. Kilkadziesiąt tysięcy osób opuściło swe domy

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia Iraku poinformowało, że co najmniej 21 osób zmarło w wyniku powodzi. Żywioł w ciągu 48 godzin zmusił kilkadziesiąt tysięcy osób do opuszczenia swoich domów – podaje PAP.

Irak: co najmniej 21 śmiertelnych ofiar powodzi. Kilkadziesiąt tysięcy osób opuściło swe domyŹródło: iStock.com
dyk9dx8
dyk9dx8

Irak: tragiczne skutki powodzi

Premier Iraku Adel Abd al-Mahdi ogłosił utworzenie "jednostki kryzysowej" obejmującej władze lokalne i wojskowe wspierane przez "śmigłowce i sprzęt budowlany do interweniowania tak szybko, jak to możliwe i przeprowadzania akcji ratowniczych". W całym kraju wiele dróg i mostów znalazło się pod wodą i zostało uszkodzonych.

Prezydent Barham Ahmed Salih napisał na Twitterze o "katastrofie", która powoduje, że "jeszcze bardziej potrzebna jest rekonstrukcja i (sprawne funkcjonowanie) usług publicznych".

Co najmniej 21 ofiar śmiertelnych

„Ludzie zginęli w wyniku zawalenia się budynków, w wypadkach drogowych czy wskutek porażenia prądem w następstwie ulew, które od kilku dni występują zarówno na północy, jak i na południu kraju - powiedział agencji AFP rzecznik resortu zdrowia Seif al-Badr, cytowany przez PAP.

Najbardziej dotknięty został dystrykt asz-Szarkat (znajdujący się 250 km na północ od Bagdadu), gdzie tysiące domów zostało zalanych, a setki rodzin uciekło przed żywiołem. Trwa misja pomocowa ONZ, która odnotowała "około 10 tys. osób, które potrzebują pomocy w muhafazie (prowincji) Salah ad-Din" i "15 tys. w prowincji Niniwa" na północy kraju.

dyk9dx8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyk9dx8
Więcej tematów