Trwa ładowanie...
ycipk-38b9ak
ycipk-38b9ak

Irak: 23 osoby zginęły w zamachach w Bagdadzie

Co najmniej 23 osoby zginęły w wyniku zamachów bombowych, do jakich doszło w Bagdadzie na miejskich targowiskach. Kilkadziesiąt osób zostało rannych. Nieznani napastnicy zamordowali także ważnego członka sunnickiej bojówki Sahwa i jego czterech synów w oddalonej od Bagdadu o 40 kilometrów miejscowości Latifiya.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-38b9ak

W najkrwawszym zamachu w bagdadzkiej dzielnicy Sabi al-Bur śmierć poniosło 15 osób, w tym kobiety i dzieci.

Z informacji policji wynika, że w Sabi al-Bur eksplodowały trzy ładunki. Jedna bomba wybuchła na targowisku w dzielnicy Dura, gdzie życie straciło co najmniej osiem osób.

Bomby były ukryte za stoiskami targowymi - podała telewizja Al-Dżazira. Policja oświadczyła, że rebelianci często na miejsca zamachów wybierają zatłoczone targowiska. W ten sposób chcą zwiększyć liczbę ofiar i zastraszyć lokalną ludność.

ycipk-38b9ak

Od początku roku w Iraku znacznie nasiliły się akty przemocy skierowane przeciwko szyickiej większości i instytucjom zdominowanego przez nią rządu. Według ONZ tylko w sierpniu w zamachach zabito około 800 Irakijczyków. Niektóre incydenty z ostatnich tygodni wskazują, że radykalne milicje szyickie, rzadko podejmujące dotąd akcje odwetowe wobec sunnitów, zaczęły również uciekać się do przemocy.

Szacuje się, że od początku roku w Iraku zginęło prawie 6 tysięcy osób. To najbardziej krwawy okres od 2006 roku.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-38b9ak

ycipk-38b9ak
ycipk-38b9ak
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów