Trwa ładowanie...
df64hkc

Internet w Szkole: pracowni będzie coraz więcej



(inf.własna)

df64hkc
df64hkc
(WP)
Źródło: (WP)

81 pracowni komputerowych oddano w zeszłym roku dzięki programowi Internet w Szkołach - Projekt Prezydenta RP. W czwartek w Pałacu Prezydenckim odbyła się gala podsumowująca inicjatywę. Prezydent Aleksander Kwaśniewski wręczył okolicznościowe statuetki i dyplomy sponsorom, patronom oraz organizacjom, które wspierały projekt, m.in. TP Internet i Wirtualnej Polsce.

Podsumowując ubiegły rok organizatorzy zaznaczyli, że dzięki inicjatywie przez trzy lata stworzono 118 pracowni komputerowych, z których może korzystać 65 tysięcy uczniów i studentów, przy czym 81 pracowni powstało w zeszłym roku. Na gali ogłoszono również dwa przeznaczone dla uczniów konkursy propagujące nowe technologie.

Prezydencka inicjatywa jest ogólnopolskim przedsięwzięciem, które ma na celu popularyzację technik komputerowych i Internetu wśród młodzieży szkolnej i akademickiej. Program ten jest realizowany przy współpracy z założoną przez Polską Akademię Nauk - Polską Fundacją Upowszechniania Nauki - i jest finansowany ze środków pozabudżetowych.

Celem programu jest także wyrównywanie szans polskiej młodzieży szkolnej w całym kraju. Dostęp do nowoczesnych pomocy naukowych umożliwiających pozyskiwanie i selekcjonowanie informacji oraz umiejętność korzystania z najnowszych osiągnięć technologicznych są bowiem niezbędnym warunkiem udanego startu młodych ludzi.

df64hkc

Podczas gali prezydent powiedział, że program jest wkładem w dokonujące się w Polsce przemiany i przygotowuje młodych ludzi do życia w społeczeństwie informacyjnym. Prezydent wyraził nadzieję, że w kolejnych latach uda się zachować dotychczasową dynamikę w tworzeniu nowych pracowni komputerowych. Zaznaczył, że w roku 2002 planowane jest otwarcie około 100 laboratoriów, ale Kancelarii Prezydenckiej czeka 700 próśb.

Podczas uroczystości Aleksander Kwaśniewski wręczył dyplomy instytucjom, które przyczyniły się do realizacji projektu. "Diamentowego Sponsora" otrzymał TP Internet, zaś dyplom za wsparcie medialne - Wirtualna Polska.

Jednym z pól działalności inicjatywy Aleksandra Kwaśniewskiego jest propagowanie nowych technologii poprzez organizację ogólnopolskich konkursów. Podczas czwartkowej gali ogłoszono konkurs, przeznaczony dla uczniów szkół średnich, realizowany wspólnie z Giełdą Papierów Wartościowych, który będzie polegał na symulacji gry giełdowej. Jak mówią organizatorzy, ma on nauczyć dobrze inwestować i lepiej wykorzystywać Internet.

Wręczenie nagród (WP)
Źródło: Wręczenie nagród (WP)

Ponadto w czwartek rozpoczęła się kolejna już edycja realizowanego wspólnie z Urzędem Komitetu Integracji Europejskiej konkursu "EuroSzkoła w Internecie". Jego celem będzie stworzenie, utrzymanie oraz aktualizacja witryny internetowej szkoły. Konkurs będzie też przybliżał uczniom tematykę integracji europejskiej wraz ze zjawiskami towarzyszącymi temu procesowi - czym jest Unia Europejska i czego młodzi ludzi w Polsce mogą oczekiwać w czasach międzynarodowej integracji.

Prezydent wysłał okolicznościowego maila do uczniów, którzy korzystają z pracowni powstałych w ramach projektu.(reb, ck)

df64hkc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df64hkc
Więcej tematów