Trwa ładowanie...
d48ordd
chiny

Internet podzieli się na dwie odrębne sieci? Tak może wyglądać przyszłość

Jak będzie wyglądał Internet za 10 lat? Analitycy przewidują, że wciągu najbliższej dekady sieć może zostać podzielona na dwie części. Pierwsza będzie obsługiwać tylko i wyłącznie Chiny, a druga – całą resztę świata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
restricted internet access concept
restricted internet access concept (Fotolia, Fot: ronstik)
d48ordd

Amerykańska i chińska wersja Internetu?

Eric Schmidt – były dyrektor generalny firmy Google przewiduje, że w przeciągu kolejnych 10 lat światowa sieć podzieli się na chińską i amerykańską wersję. Co za tym idzie, każda z wersji będzie miała inne przepisy i dostęp między nimi będzie znacznie ograniczony. Schmidt jest przekonany, że Chiny już podjęły decyzję o stworzeniu swojego "własnego Internetu" i prowadzą obecnie intensywne prace aby odseparować się od reszty globalnej sieci.

Warto wspomnieć, że Google już zajęło się stworzeniem ocenzurowanej wersji swojej wyszukiwarki na potrzeby chińskiego rynku. Krok ten został odebrany jako kontrowersyjny i sprawia, że wizja dwóch gałęzi Internetu jest coraz bardziej realna.

d48ordd

Analityk przewiduje również, że Chiny są na bardzo dobrej drodze do zdobycia prymatu w sektorze sztucznej inteligencji. Istnieje również niebezpieczeństwo, że inne kraje – szczególnie te rozwijające się, będą chętne aby wraz z zależnością ekonomiczną zaakceptować chiński model sieci Internetowej.

Częściej korzystasz z telefonu niż z laptopa i potrzebujesz szybkiego łącza internetowego? Nowy lepszy model kupisz dzięki zniżce ze strony Media Expert kod rabatowy

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne. Rozwój serwisu zależy od naszych czytelników. Wspierasz nas kupując produkty naszych partnerów po kliknięciu w linki zamieszczone w tekście.

d48ordd

Podziel się opinią

Share
d48ordd
d48ordd
Więcej tematów