Trwa ładowanie...
d3657yz

Internauci przypominają stary wpis Andrzeja Dudy. Kpił z wizyty Baracka Obamy

Twitterowe archiwum prezydenta Andrzeja Dudy jest często wykorzystywane przez przeciwników głowy państwa. Teraz internauci przypominają jego wpis z 2014 roku. Kpił wówczas z Platformy Obywatelskiej, która ekscytowała się wizytą ówczesnego prezydenta USA Baracka Obamy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda i Donald Trump w kwaterze głównej NATO w Brukseli.
Andrzej Duda i Donald Trump w kwaterze głównej NATO w Brukseli. (KPRP, Fot: Andrzej Hrechorowicz)
d3657yz

"Prezydent Obama przyjedzie dopiero 3 czerwca? Już po wyborach? Nie problem, na kampanię PO zrobi sobie Obamę z dykty. Ładnego #państwozdykty" - kpił Andrzej Duda na początku kwietnia 2014 roku. Politycy Platformy Obywatelskiej i Bronisław Komorowski pękali z dumy, bo ogłoszono właśnie, że do Polski przyjedzie Barack Obama. Oczywiście w blasku i sławie gościa mieli ogrzewać się głównie rządzący (jak się później okazało Jarosław Kaczyński postanowił to ułatwić, nie przychodząc na uroczystości, oficjalnie z powodu wizyty w szpitalu).

Donald Trump w Brukseli

Teraz przed wizytą Donalda Trumpa, której gospodarzem jest Andrzej Duda, internauci przypominają stary wpis prezydenta. Jedni po prostu pozostawiają go bez komentarza, inni zarzucają Dudzie hipokryzję. To pokazuje jak przez trzy lata role się odwróciły: to PO dystansuje się od wizyty prezydenta USA, a politycy PiS wkładają wiele energii i pieniędzy w wypromowanie wydarzenia.

Poseł do Parlamentu Europejskiego Zbigniew Kuźmiuk krytykuje postawę konkurentów PiS. "Niestety okazuje się, że tę historyczną wręcz wizytę prezydenta USA, ostentacyjnie kontestuje totalna opozycja z pod znaku Platformy i Nowoczesnej, wspierana przez część mediów z Gazetą Wyborczą i Newsweekiem na czele" - pisze na swoim blogu.

d3657yz

Podziel się opinią

Share
d3657yz
d3657yz
Więcej tematów