Trwa ładowanie...
d29iivh

Internauci: jak załatać dziurę w budżecie?

(Inf. własna)

Share
d29iivh

Na stronach Ministerstwa Finansów internauci radzą ministrowi Jarosławi Baucowi, w jaki sposób powinien poradzić sobie z dziurą w budżecie. Oto garść propozycji, zaczerpniętych ze stron MF.

Oszczędności trzeba zacząć od siebie i od małych rzeczy - napisał anonimowy internauta, pracownik administracji. Zaproponował, by w urzędach administracji publicznej wykorzystywano papier makulaturowy. Tak robi Komisja Europejska i nie jest jej wstyd - wyjaśnił. Dodał również, że zużyty papier należałoby przekazywać do wtórnego przetworzenia, a połączenia telefoniczne w urzędach znacznie ograniczyć. Anonim proponuje także, by zrezygnowano z przysługujących jeszcze gdzie niegdzie deputatów w postaci cokwartalnych mydełek, płynu do mycia naczyń, herbatki i ręcznika.

Ziarnko do ziarnka, uzbiera się miarka! - napisała Foxana. W jej opinii jedno z ziarenek to zwiększenie wpływów z podatku VAT poprzez urealnienie wysokości opłat za przeprowadzanie badań technicznych pojazdów. Opłaty należałoby zwiększyć co najmniej o wskaźnik inflacji. Ostaniej zmiany minister transportu dokonał 20 kwietnia 2000 roku.

Kilkanaście propozycji umieścił Wiesiek. Wyliczył m.in., że przydałaby się likwidacja wszystkich ulg dla osób fizycznych - z jednoczesnym wprowadzeniem podatku liniowego np. 15% lub 16%, zaostrzenie kar dla pracodawców zatrudniających "na czarno" i "tępienie" tego procederu przez częstsze kontrole organów do tego powołanych oraz wprowadzenie ulg i wszelkich możliwych instrumentów umożliwiających rozwój budownictwa, które "napędza" całą gospodarkę.

d29iivh

Ja bym proponował, żeby od każdego pracującego pobierać 10 zł na cel ratowania budżetu. Lub żeby od tych, którzy zarabiają więcej, pobierać np. 50 zł, a od biedniejszych 5 zł - napisał inny anonimowy internauta. Myślę, że ludzie by z tego powodu aż tak bardzo nie ucierpieli, a budżet dałoby się uratować. Oczywiście panowie posłowie też by zrobili zrzutkę na ten cel i to trochę większą, np. po 1000 zł. Byłby to ładny przykład dla ludzi, prawda? (jask)

Zobacz także:
w mf.gov.pl: Strona Ministerstwa Finansów

d29iivh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29iivh
d29iivh
Więcej tematów