ycipk-2a866q

Inspirował się Sekielskim i zrobi film o antyszczepionkowcach. "To mity medyczne"

Dawid Ciemięga, lekarz znany z rozprawiania się ruchem antyszczepionkowców, wziął przykład z Tomasz Sekielskiego i w Internecie zbiera pieniądze na film dokumentalny o mitach w medycynie. – Zainteresowanie jest ogromne, a fałszywych informacji do zwalczenia mnóstwo – mówi Wirtualnej Polsce tyski pediatra.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pediatra Dawid Ciemięga zbiera fundusze na film o antyszczepionkowcach
Pediatra Dawid Ciemięga zbiera fundusze na film o antyszczepionkowcach (Facebook.com, Fot: Dawid Ciemięga)
ycipk-2a866q

Dawid Ciemięga to jeden z najlepszych pediatrów w kraju, wyróżniony nagrodą w konkursie "Hipokrates 2017". To jednocześnie wróg publiczny ruchów antyszczepionkowych. Teraz przygotowuje o nich dokument.

W sześć dni na koncie zbiórki na film są prawie 42 tys. zł. To dwukrotnie więcej niż zakładał Dawid Ciemięga. – Przy tak dużym zainteresowaniu niewykluczone, że podbijemy stawkę i ustawimy sobie cel na 100 tys. zł – zdradza pomysłodawca zbiórki.

"Rozprawię się z hasłami antyszczepionkowców"

ycipk-2a866q

– Odzew ludzi i ich zaangażowanie zaskoczyły mnie. Było mi niezręcznie prosić o cokolwiek. Uważałem, że te 20 tys. zł to i tak dużo, ale inicjatywa spotyka się z dużym zainteresowaniem – podkreśla Dawid Ciemięga.

Zobacz także: Duda w USA. Leszek Miller zwrócił uwagę na pewien szczegół

– Trudno mi powiedzieć ile ten film będzie kosztować. Ale to, co pozostanie będzie przeznaczone na kolejny film. Chce walczyć z pseudonauką, pseudomedycyną, obalać mity medyczne – deklaruje pediatra.

ycipk-2a866q

Naczelna Izba Lekarska objęła projekt swoim patronatem. – Dzięki temu będę mógł zapraszać do udziału w filmie ekspertów i lekarzy najlepszych w Polsce i na świecie. To już nie jest projekt jednoosobowy. Większy budżet daje większe możliwości – zaznacza Ciemięga.

Lekarz już zaprosił do udziału w filmie szefową inicjatywy StopNop. Justyna Socha zgodziła się na udział w filmie. - Nie będę szukał bicza na antyszczepionkowców. Informacje, które oni publikują i rozpowszechniają, przeczą faktom. Chcę to pokazać – mówi Ciemięga.

Mit, z którym w pierwszej kolejności pediatra chce się rozprawić, to chętnie powtarzane hasło, że "lekarze żyją z pieniędzy koncernów farmaceutycznych i są na ich usługach".

W dokumencie mają pojawić się również neurolodzy i immunolodzy. – Mam już kilka nazwisk w głowie, lista ciągle rośnie, ale najpierw muszę dostać pozytywną odpowiedź – mówi.

ycipk-2a866q

Inspiracja Sekielskimi

Dawid Ciemięga nie ukrywa, że inspiracją do zbiórki funduszy i zrealizowania dokumentu, który ma rozprawić się z mitami szerzonymi przez antyszczepionkowców był film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu".

– Moim wielkim marzeniem, które mam nadzieję zrealizować, jest skonsultowanie filmu z Tomkiem Sekielskim. Chcę zapytać go o kwestie techniczne. Do tej pory działałem i byłem aktywny w internecie, a obraz i film mają zupełnie inną moc i rządzą się innymi regułami – podkreśla lekarz.

Dokument ma też rozprawić się z falą hejtu, jaka dotyka lekarzy. Ciemięga ocenia, że duża grupa medyków, nie wie, jak duża to skala, szczególnie po ostatnich wydarzeniach w szpitalu w Warszawie przy Niekłańskiej, gdzie leży 11-sto miesięczny Szymon, zwany "polskim Alfie Evansem".

ycipk-2a866q

– Nie wszyscy lekarze mają świadomość, jak duże jest zjawisko hejtu. Dlatego mam też nadzieję, że film zobaczą osoby odpowiedzialne za wymiar sprawiedliwości - kończy Ciemięga.

Przed twórcami dokumentu o antyszczepionkowcach wiele miesięcy pracy. Film ma mieć premierę w mediach społecznościowych, a zbiórka na jego realizację trwa.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2a866q

ycipk-2a866q
ycipk-2a866q